Střípky osudu (2) Odpusť mi to

11. march 2012 at 13:26 | Şimi Maple |  Střípky osudu
KAPITOLA DRUHÁ → Odpusť mi toBylo 1.září a já jsem stála se svým bratrem Ericem před spěšným vlakem do Bradavic.Převládal tu šílený jekot,křik a zmatek.V duchu jsem si říkala co já tu proboha dělám.Ta atmosféra se mi ani trochu nelíbila, mám ráda svůj klid a ticho.Zhluboka jsem se nadechla a zeptala se Erica co teď.
,,No..Asi bychom měli zalézt do vlaku, za 10 minut se odjíždí.A přece jen, je tam o něco málo méně lidí."
Odevzdaně jsem ho následovala.Ve vlaku, do něhož jsme se s obtížemi dostali, však probíhal stejný zmatek jako na nástupišti.S myšlenkou že to musí časem odeznít jsem vykračovala za Ericem.Do odjezdu zbývala 1 minuta.Procházeli jsme napříč celým vlakem a ten se dal pomaličku do pohybu.Studenti se začali klidit do kupé a my dva konečně mohli začít hledat Harryho. Blížili jsme se už ke konci vagonu když nás vytrhl z hledání něčí hlas.
,,Tak je to pravda? Potterová je skutečně ve vlaku."
Oba dva jsme se otočili a já spatřila blonďatého chlapce.Vypadal poněkud arogantně, ale v jeho očích bylo něco zvláštního..
,,Jak vidíš tak ano.Jsem tu, já, osobně" odpověděla jsem mu dřív než stačil Eric zareagovat.
Očividně nečekal že se slova ujmu jako první, ale vypadal potěšeně.
"Vidím že jedeš sama za sebe.."
"Nepotřebuju nikoho dalšího."
"Malfoyi odprejskni" ujal se slova Eric.
Draco si ho hodnou chvíli pobaveně prohlížel a pak s klidným hlasem odpověděl.
"Popravdě mi Vinte řekni, to jsi opravdu tak naivní že si myslíš že tě někdy poslechnu ?"
,,A ty mi Malfoyi řekni, jseš si stoprocentně jistý že když máš rodiče smrtijedy tak ty si můžeš dělat co se ti zlíbí ?"
Dracovi se zůžily zorničky, ale s klidem mu odpověděl. ,,Ano, přesně to si myslím.Mí rodiče aspoň něco dokázali na rozdíl od těch tvých."
To už mě však Eric levou rukou odstrčil a během vteřiny měl vytáhnutou hůlku.Draco ho následoval na vteřinu přesně.Teď tu stáli naproti sobě a nenávistně se prohlíželi.
,,Neopovažuj se urážet moje rodiče Malfoyi ! Oni se na rozdíl od tebe a tvé rodiny neschovávají za zadkem toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit !"
Nenadálý křik dvou chlapců přilákal i ostatní studenty.Ti začali zvědavě vylízat z kupé a scénku, která se před nima odehrávala, zaujatě pozorovali.Soupeři však nevypadali že by si toho všimli.Dál se nenávistně prohlíželi a čekali kdo zaútočí jako první.Pak se zničeho nic Draco otočil ke mně, chvilku si mě prohlížel a následně svěsil ruku,v níž držel hůlku v pohotové situaci, podél těla.
,,Jednou budeš litovat za to že jsi se rozhodl být Brumbálovým mazlíčkem" pronesl a s těmito slovy odešel.
Eric si zastrčil hůlku do kapsy u kalhot a bez jediného slova pokračoval v hledání.Studenti kteří před chvíli zvědavě vykoukli, zase znuděne zacházeli do kupé.Očividně doufali že se nějaká kouzelnická přestřelka skutečně odehraje, když však k ničemu takovému nedošlo vrátili se ke své původní činnosti.
Chvíli jsem tam ještě stála, otřesena z toho co se přede mnou odehrálo.Dracova postava už zmizela v jednom kupé, než se však stačil ukrýt, naposledy se otočil mím směrem a usmál se.
Eric nepřestal hledat svého kamaráda a zároveň mého bratra.Vzpamatovala jsem se a rozeběhla se k němu.On se však prudce otočil a upřeně se mi podíval do očí.
,,Slib mi že se s ním nebudeš stýkat."
,,Cože ?"
,,Slib mi to !!"
,,Vždyť jsem ho viděla poprvé Ericu ! Co blázníš ? Proč bych se s ním měla stýkat ?"
,,Nejsem slepý Tanyo ! Viděl jsem jak po tobě koukal a usmíval se. Mladej Malfoy a ůsměv na rtech ? .. To znamená jen jediné. Věř mi, on není kluk pro tebe ! A teď mi to slib."
,,Takže už mi hodláš vybírat dokonce i kluky ? Nepřeháníš tu svou péči trochu ? Připadám si jako bych byla v nějaké kleci ! Dej mi konečně trochu svobody Ericu !"
Viditelně posmutněl.Vzdychl, vzal mě za ruku a jemně pravil ,,dělám to pro tvé dobro."
,,Dobro!" vykřiknu ,,k čemu mi to tvé dobro je, když všechno děláš za mě ? Nedovolíš mi se samostatně rozhodovat ! Tohle je nebezpečné..Tohle není pro tebe .. Ne, tohle udělám sám.. A teď už mi říkáš s kým se budu stýkat a s kým ne ?" Začnu mírně útočit a zvýším hlas. ,,A kdy mě chceš nechat být ? Ericu, ta tvá přehnaná péče mi akorát škodí. V dnešním světe se musím umět sama o sebe postarat ! A ty se přitom chováš jako můj otec ! Nech mě žít !!"
Polekaně ode mě odstoupil jako by se spálil.Oči se mu začaly lesknout slzami a stál tam přede mnou jako ztřískanej pes.Nechtěla jsem mu ublížit.
,,Promiň mi to..Promiň mi to všechno Tanyo..Zvoral jsem to..Chtěl jsem ti nahradit Harryho, chtěl jsem abys mě měla ráda jako svého pravého bratra.A ty mě přitom nenávidíš."
Vyděšeně jsem se na něj dívala. ,,Ericu co to říkáš ? Mám tě ráda jako svého bratra ! Prosímtě něco takového už nikdy neříkej ! Já jen .. prostě mi dopřej trochu svobody prosím.." a s těmito slovy jsem ho vroucně objala.
Ze začátku svůj stisk nechtěl opětoval, ale nevydržel to dlouho a přitiskl se ke mně.
,,Nechtěla jsem tak vyjet .. Promiň to bude tím že jsem tak nervozní"
,,Ne, je dobře že si mi to řekla, aspoň vím kde jsem celé ty roky dělal chybu.To ty mi promiň."
Po našem usmíření jsme vstoupili do posledního kupé ve vlaku a já poprvé spatřila svého pravého bratra.
Seděl tam očividně stejně nervozně jako já.Když jsme oba vstoupili do kupé všechny pohledy se obrátily k nám.Byl to zvláštní pocit.Konečně jsem ho viděla.Mého bratra, bratra o kterém vím sotva 2 dny.. Stáli jsme tam a jen se na sebe dívali.Byl to zvláštní pocit.Pomalu se ke mně přiblížil a objal mě.Šťastně jsem se k němu přitiskla a slzy mi začly stékat po tváři.
,,Už tě mám konečně u sebe.Promiň mi to, už na tebe dohlídnu" zašeptal mi do ucha.
Neodpověděla jsem, jen se ho pevně držela.Ani on se už nesnažil slzy potlačovat.
Nevím jak dlouho jsme tam tak stáli, ale byl to ůžasný pocit.Vědět že u sebe mám někoho kdo je opravdu má rodina..
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Čteš si moji/e povídku/y?

ano 35.7% (20)
ne 33.9% (19)
začnu 30.4% (17)

Comments

1 Delight ^^ Delight ^^ | Web | 11. march 2012 at 15:05 | React

Harry Potter! ♥ Ani nemůžu říct jak strašně miluju Potterovské povídky, děkuju že ses ozvala na můj blog, protože mám alespoň co číst. Nádherná povídka, krásně procítěná... Opravdu smekám před tebou, budu se moc těšit na další díl ♥

2 Delight ^^ Delight ^^ | Web | 11. march 2012 at 15:22 | React

Jasně, já budu akorát ráda když mi dáš vědět. :) Fakt mě to začalo bavit. :)♥

3 Anette Anette | Web | 12. march 2012 at 9:22 | React

Furt jsem čas od času koukala na tvůj blog od té doby co jsi přestala a marně nějak doufala :) A to se mi nakonec splnilo!! Paráda! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama