January 2013

Henry a Dacja, 30.1.2013 | Akční

30. january 2013 at 17:35 | Şimi Maple |  Fotky
Ahoj,
po dlouhé době jsem zase vytáhla Nikona ven a nemohla si fakt dopřát lepší počasí.. Šíleně se rozpršelo takže jsem foťák chránila před deštěm a během toho se snažila něco cvaknout..Koně byli úžasně nabušení takže mi poskytli mnoho úžasných momentek.Bohužel nejsem tak dobrá takže nejsou kvalitní..Snad časem se to zlepší.Hlavně v létě to se bude fotit mnohem lépe než teď ve sněhu,dešti a fuj prostě :D Nejvíce jsem "pyšná" na tu první, fajná momentka ale štve mě ta kvalita! Vrrr! :D
Dacja [Dača] je ta vysoká hnědka. Úžasná kobylka a dneska maximálně hyperaktivní ! :D


Naděje umírá poslední

27. january 2013 at 17:33 | Şimi Maple |  Potřebuju se vypsat ..
Ahoj..Dneska píšu v jisté nervozitě..Kde začít? Tak já to vezmu od začátku.
Měla jsem jistou podmínku..Pokud na výzu nebude jediná trojka tak mi Halík zůstane, bude-li tam, Halík se prodá.Ano, přiznávám seru na učení,nebaví mě to!Čumím do toho půl dne a pamatuju si polovinu zápisů..Nejlépe se mi učí v autobuse, to jsem schopná našprtat se to,co doma se jinak učím 4hodiny. Já jsem se však poslední 2 týdny vážně učila, nechtěla jsem přijít o to jediné na čem mi záleží,moji radost,moji pýchu,prostě mého Halíka.
Dařilo se.Všechny známky jsem si buď udržela na dvojce nebo to dokonce vytáhla na jedničky.Blížil se konec,poslední den kdy se douzavíralo.Poslední pololetka,test z předmětu ze kterého jsem měla 2-3.Šprting, celý večer zabořená v sešitě.Nelezlo mi to tam,snažila jsem se sebevíc nedokázala jsem se soustředit..
Nastal den "D",druhá hodina.Rozdala nám papíry (3x A4) s otázkama..A byl konec.Byla jsem tak nervózní že jsem dosrala co jsem mohla.Ten test byl tak důležitý,já to věděla a posrala jsem ho že to už víc ani nešlo.Odpovídala jsem ji úplně na něco jiného..No konec prostě.Obávám se že z tohoto předmětu dostanu za 3.. Nevím jak to budu zvládat, příjdu-li o Halíka, příjdu o kus sebe..Teď když píšu tyto řádky a přemýšlím o tom že ho opravdu ztratím, mě neskutečně bolí u srdce a slzy mi tečou po tváři.Jestli mi ho prodají, nevím jak to budu zvládat,můžu se rovnou uklidit pod kytičky.. Jasně,určitě si teď říkáte "je to jenom kůň ježiš marja.." ale pro mě znamená vše! Prošla jsem si s ním už tolik věcí,naučila ho plno věcí,zlepšila si s ním vztah natolik že za mnou chodí jako pejsek! Vypiplala jsem si ho! Když ke mě přišel neuměl NIC, nestál o společnost lidí, byl agresivný, a teď ? Je to miláček všech, já si ho naklonila na moji stranu,udělala jsem z něj úplně jiného koně a tohle má jenom tak zmizet? Tohle má někdo dostat?Ne!To nedovolím! Klidně se za něj budu prát!Nedovolím aby mi ho prodali!NE!Je můj a ničí jiný!!

Fotosoutěž - zahájení

26. january 2013 at 22:20 | Şimi Maple
Ahoj! Tuhle soutěž plánuju už dlouho, asi 2 měsíce ale teprve teď jsem se k tomu dokopala a mám dostatek času. Doufám že se vás přihlásí co nejvíc, berte to jako propagaci svého umění.
Nestranný soudce je moje kamarádka,která s blogama nemá nic společného, a nikoho z vás 100% nezná takže bude hodnotit vskutku jen a pouze KVALITU fotografie. (Stejně jako já)
Do hodnocení se počítá:
1)jak jste se s daným tématem poprali (originalita aj.)
2)kvalita fotografie
Úpravy jsou povoleny, ale nepřehánějte to! :)

POZOR DŮLEŽITÉ!
Fotografie zmenšujte na šířku 600pixelů, VŠICHNI.Chci aby fotky byly stejně velké a tudíž se někdo nemohl vymlouvat na zhoršení kvality atd. Fotky můžete posílat focené na šířku i výšku.

Tak vám přeju už jenom hodně štěstí při focení! :)

Shrnutí několika dní

22. january 2013 at 20:10 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Čaute,dlouho jsem se neozvala,což?Nojo, škola,na blog nebyl čas ani nálada. Ve škole to byl záhul předminulý týden (minulý jsem byla nemocná:D) a tento je ještě šílenější..Písemky,zkoušení,uzavírání známek.. Fuj.
Yeeeh, pamatujete jak jsem vám psala o té biologii? Že jsem ju úplně posrala? Já z ní dostala za 1 (byli jsme pouze 2 ze třídy co měli za jedna:D) ! Jóó,jsem dobrá! 6hodin učení se vyplatilo.Z bioly mám nejhezčí průměr, moje známky tam jsou 1,1-,1,1,1,1,1-,1,1 :D:D bych se mohla jít pochlubit mému bývalému učiteli ze základky z bioly,měl mě "rád" :D Ne, vycházela jsem s ním dobře,kecala s ním o učivu...:D Škoda jen že za celé 2roky co nás učil si nepamatoval moje jméno :( :D
No a ostatní známky tež ujdou..Sice bude mít šíleněmegamoc dvojek ale co, jsem ráda.Už jen vybojovat pár těch dvojek asi ze tří? předmětů a pohoda.Zvládla jsem zkoušení,zvládla jsem ředitelské zvládnu to dotáhnout do konce!
Musím,jinak jsem v prdeli,protože přijdu o to nejdražší v mém životě..O Halíka :( Takže to dám!

No a co se ještě událo za tu dobu?
Byla jsem fotit.. :D Tady shrnutí alb:

Focení v lese,12.1.2013 | ostatní

16. january 2013 at 20:04 | Şimi Maple |  Fotky
Navazující článek na ten předchozí,tentokrát však i jiné záběry než listy. Nejvíce se mi líbí ta první a vám?

Já už sedím od minulého čtvrtku doma, a budu sedět až do tohoto pátku..Ale šíleně moc se těším na víkend.
Ani nevíte jak moc mi miláček chybí.. On je můj poklad,moje štěstí, můj důvod k radosti.Nesmírně moc si ho vážím a za nic na světě bych ho nedala..
Ne,nemluvím o klukovi ;) Mluvím o mém koni, kterého nade vše miluji. <3

Focení v lese,12.1.2013 | listy

14. january 2013 at 18:11 | Simi Maple |  Fotky
Není nad procházku v lese, když nechcete doma strávit už ani minutu..Jaká výhoda mít les 100m od baráku.Ach miluju vesnici.Jsou to spíše cvaky co mě zaujalo a pokusila se to přenést na fotku..Mě se docela líbí, a vám?


Jasně,proč ne?

11. january 2013 at 19:03 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
No to byl týden ! Začnu od začátku..
Úterý.Z toho úkolu jsem dostala za 5 protože jsem tam zapomněla něco dodat,jinak jsem to měla celé..Takže to mě vážně potěšilo,jak kráva to dělám 2hodiny,jako jediná ze třídy ji to přinesu a ona mi vpálí 5tku..Nasrat. Celé odpoledne jsem se učila biologii,věnovala tomu 6 hodin a šla spát v 9večer ať jsem vyspaná na testy..
Středa ráno.Něco tu nehraje,je mi špatně 3x jsem se málem pozvracela ale jako pilná studentka jsem do té školy šla a ty testy si napsala..Měla jsem však radši zůstat doma,protože tu biolu jsem tak dosrala že to až není možný.. Za 3jku budu ráda..Češtinu jsem taky napsala děsně,nějaká pitomá literatura a zelinářství?No prý mám za 3! Šíleně mě třeštila hlava,bylo mi špatně a klepala jsem se zimou (a to mi spolužák půjčil ještě svou mikinu) a když jsem dorazila domů vypila jsem si čaj a šla spát.Spala jsem od 3 do půl 7.
Čtvrtek,jsem zůstala doma a dneska taky.Takže ty zbývající testy si napíšu v dodatečném termínu,hmm bezva.Už mě to nebaví,celý den být doma, zapíjet fuj tabletky a spát. Chcu ven ! Ani za Halíkem tento víkend nejedu :(

A teď jsem zjistila že jedna NEJMENOVANÁ BLOGERKA mě blokla jenom proto že jsem ji řekla že když bude skákat se svým koněm (ne,pardon,není to kůň ale vážně jezdí na oslíkovi - bez srandy) ve westernovém sedle že mu odrovná záda.Tak pardon že mluvím za toho tvora,koneckonců se dočte v každé pitomé knížce že western je na skákání těžký a ty záda mu odrovná...A ten můj komentář samozřejmě smazala..Jak nečekané!

Fúúú, to bude týden.

7. january 2013 at 18:53 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Zdavím, hlásím se že žiju, ikdyž,předpokládám že po tomto týdnu budu ráda že jsem přežila.Obávám se totiž že tento týden bude mít následky na mou psychiku.A proč? Ve škole píšeme tzv.ředitelské testy, tj. učivo z daného předmětu za celý tento půl rok.A píšeme ze 7 předmětů :( Nejvíce mě sere že mi z nich vychází podle průměru 1-2 nebo horší 2 a pokud poseru test tak si poseru i celkovou známku..Help!

Jupí, teď jsem si dodělala úkol do floristiky (po 2 měsících :D) tak doufám že aspoň z toho dostanu za 1-2 :D A od 6ti se učím biologii kde píšeme z celého A5 sešitu (který jsem ani já nevím jak stihla už popsat, a to píšu drobným písmem) a hned ve středu.. No, asi jsem v prdeli. Vidím to tak že dneska se naučím polovinu a zítra zbytek.Jen by mě zajímalo kde najdu čas na ty další 2 předměty ze kterých taky píšu.

A jaký byl víkend u vás? U mě maximálně super. Byla jsem s kamarádem a kámoškou venku a zabili spolu přes 2 hodiny, byla sranda.Sice počasí na nic, šíleně foukalo takže jsme zalezli dovnitř aby nám nezmrzly zadky, ale fajný pokec a zpříjemnění odpoledne.
Jo, včera jsem učila Halíka poklonu a už krásně dává hlavičku mezi přední nožky,takže zbývá jenom aby ji dal na zem,zhoupl se v zádi a cvik umíme :) Jsem zvědavá jestli to zvládneme o tomhle víkendu :) No ikdyž, myslím že v pátek večer lehnu a budu spát přes celý víkend jak budu mrtvá z toho učení..

Foťáček na mě kouká, a mě trýzní pocit že venku je teď tak úžasný objekt na focení (sníh, namrzlé větve aj.) a já sedím jako pecka na prdeli a učím se..Vážně budu ráda až tento týden skončí a já budu vědět že jsem všechny testy napsala nejhůře na 2.
A dneska ve škole? Děs..Snad každou hodinu nám učitel/telka kladli na srdce jak se máme připravovat na řediteláky a ať nezkoušíme podvádět že se nám to nevyplatí..A k tomu náš milovaný učitel na sadovnictví celou hodinu zkoušel, a na otázku kdo ještě nebyl jsem se dokázala stát neviditelnou,poněvadž mě neodhalil a díkybohu jsem nebyla jedna z cca 10 co u te tabule byli. :D


Portréty | Halík

6. january 2013 at 15:22 | Şimi Maple |  Fotky
Pokračování ze včerejšího dne (čti tady) tentokrát však jeho portréty.Mě osobně se fotky líbí, ale nevím jak vám.Která je nejlepší ?

Mě se nejvíce líbí ta první fotka, má krásně ouška vepředu a kouká do objektivu.Což je zázrak on má pořád uši vzadu:D Jen mě sere ta páska, ale co už..

Na druhé fotce můžete vidět jak se Halík směje, no a třetí se už miláček vyválel v bahně tak si můžete všimnout že je špinavý jak prase.Mimochodem má to být modrá ohlávka,né hnědá...Nemá cenu to ani čistit když se válí každý den. :D
...Více fotek v CELÉM ČLÁNKU

Cvak ve správnou chvíli | Halík řádí

5. january 2013 at 13:58 | Şimi Maple |  Fotky
Ahóóój! Jak užíváte víkendu? Tady v noci pršelo a docela zima takže nic moc. Akorát jsem ráno šla s koněm do výběhu aby se popásl a uvažovala jestli vzít foťák nebo ne.Nakonec jsem pro něj zašla a nelituju toho, ba naopak kdybych ho nevzala tak si to vyčítám ještě sakra dlouho.
Kolem výběhu projela motorka a v tu chvíli to začlo - kůň se tak rozdováděl že jsem čuměla a nevěděla co dřív dělat jestli fotit nebo uhýbat :D Ale naštěstí ví že nesmí jít proti člověku takže jsem jen cvakala jako o život :D

Tak tady máte pár těch nejpovedenějších :) Ano,upravovala jsem je v počítači protože originály mají hnusnou vybledlou barvu(co čekám když venku je hnusně vybledlo a pod mrakem,chvílema prší..) tak snad jsem to nezhoršila :D
....Více fotek v celém článku.