February 2013

Depko chvilka

28. february 2013 at 19:41 | Şimi Maple |  Potřebuju se vypsat ..
:( Závidím těm co mají koně v JK :( Kůň má společnost koní,je spokojený a jezdec má možnost trenéra,zdokonaluje se on i kůň :(( Fakt vám závidím :( Já už teď nebudu moct ani na hobby kvůli té posrané (promiňte ale fakt mě to vytočilo) změna na ČJF .. nejsme s Halíkem totiž pod žádnou stáji :'( achjo ! Ani nevíte jak bych si přála mít koně v JK! Už mě nebaví jezdit SAMA (nikdo tu nemá koně) chci se zlepšit!Chci trenéra ale v okolí nikdo není.. a kdybych si někoho domluvila tak by to byly šílené pálky za cestu :(( Jako má to nějaké výhody mít koně doma ale co z toho, jsme pořád jako na začátku :'( a můj sed je čím dál tím horším protože mě nikdo neopravuje :(((

Video | Halik a jezdec - "skáčeme"!

25. february 2013 at 17:41 | Şimi Maple |  Videa
Tak jsem si uvědomila že vy vlastně ani nevíte jak jezdím že? Odpovím vám - strašně. Nejezdím pod trenérem a taky to tak dopadá.
Nemám nikoho kdo by mi během ježdění opravoval sed a tak s Halíkem buď trajdáme po okolí nebo na jizdárně se snažíme alespoň trochu pracovat. Přidávám video kde spolu skáčeme ale prosím nesmějte se u toho druhého skoku! :DD Bylo to 70cm a já vůbec nešla s pohybem koněm a pak mě to tak vyhodilo ze sedla :DD Ale useděla jsem to no.. :D Nesmát ! :D 1. a poslední skok bez sedla je 60cm :)

Jak tak na to koukám vypadám tam jako bych měla o 30kg víc o.O Měla jsem na sobě 3 mikiny...Vážně moc chci léto :D
P.S: Halík raději skáče z klusu..nevím proč ale více mu to vyhovuje :)


Video | Halik - zima

24. february 2013 at 12:55 | Şimi Maple |  Videa
Tak víkend pomalu končí.. A co jsme s Halíkem nakonec prováděli?
Sobota - celý den šíleně sněžilo..Potom kolem třetí to ustalo tak jsem na nic nečekala vzala koně do výběhu a proběhla ho (video) a pak kolem čtvrté jsem ho ještě vzala pod sedlo, ale by to o ničem, sníh měl po kolena špatně se mu chodilo, takže jsem jenom málo poklusali a jinak krok.
Neděle - +4stupně, sníh taje všude je břečka...Ten sníh je strašně těžký takže jezdit nejdeme protože by byl po 5ti minutách chudák úplně zmožený.Ale nafotila jsem ho s uzdečkou fotky přidám někdy během týdne.

A video ze včerejška.Já toho plyšáka zbožňuju!Byl docela dost nabušený a jen co jsem ho pustila tak už čekal kdy může vyrazit :D Pak stačilo jenom mírně mlasknout a už to letělo :D Omlouvám se že video je někdy (no skoro pořád) roztřesené ale nedokázala jsem držet ruku v klidu a ještě chodit :D Ale lepší než nic :)

A otázka na vás: Taky vám začínají koně línat ?? Halík se zbavuje chlupů jako by už bylo jaro..Jak já nesnáším línání :D Chlupy mám všude včetně v puse.. fuj :D


Spokojená ale i naštvaná

22. february 2013 at 18:37 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Tak konečně jsem u miláčka !! To je že jsem spokojená, a naštvaná protože tady neuvěřitelně fučí a od rána chumelí! Fakt úžasné.. Doufám že zítra už bude líp, mám plno plánů s Halíkem :)
1)Nafotit ho ve volnosti -> dneska celý den stál v boxe takže by mohl být nabušený
2)Nafotit ho s uzdečkou
3)Trénovat ze sedla - kavaletová práce,kolečka,couvání,přechody co nejrychleji .. ze stání naklusat atd.
Tohle bych chtěla stihnout za sobotu a v neděli zase nějaká práce ze sedla, nebo procházka na ruce nebo jenom na uzdečce bez sedla.Uvidíme..Hlavně ať nefouká, jako sníh mi nevadí pokud nebude přímo chumelit ale nesmí být ten příšerný vítr to se nedá vydržet je to fakt mazec :(

A mám novinku? Novinku asi ne,takhle se to nedá nazvat :D Ale našla jsem si luxusní sadu kterou hodlám Halíkovi pořídit v nejbližší době(hned jak budou prachy ji objednávám).Úplně maximálně se mi líbí, stojí 910,- i s poštovným tak musím šetřit, bo všechny svoje prachy (cca 3-4tis.) jsem dala na příspěvek za zrcadlovku takže teď mám jen 250,- :D Takže objektiv jde stranou a koupím Halíkovi tuhle bombastickou sadu :3


Ježiši já už ho v tom vidím,bude k sežrání, takový správný sportovní SUPERPONY :3 Co myslíte vy? A těšíte se na fotky ? :P Přidejte si naši stránku k oblíbeným! Naleznete tam i článek o tom jak jsme se s Halíkem poznali (a rozhodně to nebylo šťastné shledání,stačilo málo a Halíka bych neměla..Nelíbil se mi,nechtěla jsem ho..Více se dočtete tady -> klik)

Nánana..Nánnánána.héééj,poruba!

20. february 2013 at 22:08 | Şimi Maple |  Fotky
Čauéééc,
Atmosféra boží jako vždycky, a konečně focení s mím broučkem ! :D Sice jsme prohráli 3:2 ale nevadí. Objektiv mi půjčila Paťa já totiž mám jen 18-55 tak mi zapůjčila svůj 55-200 a já si to užila maximálně :D

Á úplně moc se těším na mistrák až bude tady, to budem chodit pořád :D Sakra,ještě teď mám tu náladu z hokeje :D Radši jdu spát :D

(Včera jsme byli na bowlingu,možná dám někdy foto :D První hru jsem projela a tu druhou vyhrála :D Nevím co psát děcka.. tak jdu hodit fotky.)
PORUBA! :3 (červeno-bílá :P)


Zamyšlení ..

18. february 2013 at 11:49 | Şimi Maple |  Citové chvilky
Začínám mít pocit, že se tento blog mění na blog o mém koni a fotkách.. :D No co, koně a focení jsou stejně 2 činnosti které miluju. A upřímně co víc? S klidným srdcem řeknu že koně.
Když si vzpomenu kdy jsem si poprvé sedla na koně(nebo to byl poník?to už nevím).. to bylo někdy ve školce jak jsme jeli do Hlučína na ranč a já si to tak oblíbila že pak to byli jenom koně,koně,koně.. Propadla jsem tomu a platí u mně

"Láska ke koním je nemoc na kterou neexistuje žádný lék"

Jojo,koňařka z celého srdce.A jsem hrdá na to že narozdíl od dnešní mládeže která vysedává na diskotékách,kouří,chlastá aj. já trávím svůj čas s koňmi. Možná jsem pro některé divná když jsem nikdy nezkusila kouřit (a nikdy nezkusím,to jsem sama sobě slíbila, je mi to odporné), z alkoholu se mi dělá špatně a diskotéky? Pfff..to není nic pro mně.

Shrnutý víkend a tento týden

16. february 2013 at 18:46 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Zařiďte někdo ať už je teplo,sluníčko a skončila škola..

Tento týden byl šíleně náročný.. Domů jsem přicházela kvůli škole někdy až o půl 5 a potom jsem nestíhala učit se na další dny a dopisovat učivo..No hrůza.
Akorát ve čtvrtek jsme v těláku šli na bruslák tak bylo fajn, jenom jsem hodila pěknou tlamu. :D To jsem jela s kámoškou ve dvojici a frajersky říkám: "hele,já ani jednou nespadla, a do konce zbývají jenom 2minuty!" *plesk na zem* :D Kámoška dostala takový záchvat smíchu a já se nemohla ani postavit jak jsem se sama sobě smála :D

Úplně moc jsem se těšila na víkend..Sice jsem nejala za miláčkem (Halík) protože s tím učením fakt nestíhám a ještě jsem potřebovala doučko od kámošky z něminy, ale konečně jsem se vyspala.Jak já miluju ten pocit když můžu vypnout budík,otočit se na druhá bok a spát dál..
Dneska jsem si zajela do Avionu koupit mamce dárek tak jsem vytáhla kámošku a jelo se.Dárek mám,doučko jsme si udělali uvnitř Avionu tak na nás někteří čuměli proč se tam učíme neměcky ale nevadí :D

Teď mně momentálně škrábe v krku.. A když kýchnu je to šílená bolest :( A mám sexy rýmu takže vážně paráda...

No a co se dělo minulý víkend? Tak samozřejmně že jsem dělala hovadiny s tím mojím broučkem :3 Trénovali jsme ze sedla a nějak se po dlouhé době (no..asi 6měsíců?) vrhli na skoky.Nějaké pidi skůčkya pak jsem se překonala a zkusila i víc než jsme skákali doposud.. 70cm. Jo,je to málo ale já jsem prostě na toho koně hrdá
Pak jsem sundalo sedlo a zkusila své svaly na nohách, sranda skákat bez sedla :D:D 60cm, a já to useděla..Ale není nic krásnějšího než být s ním..Zbožňuju ho.

... Další fotky v CČ

Video | Halik - jak jsme začali skákat

9. february 2013 at 16:01 | Şimi Maple |  Videa
Chci se s vámi podělit o jedno video.
Kdysi dávno, jedna nejmenovaná osoba prohlásila o Halíkovi že je to "chcípák který sotva přeleze kavaletu" .. A já za ten rok mu dala příležitost aby předvedl co v něm je,co ho baví,na co má talent. Posuďte sami jak se Halík zlepšil.Já jsem na něj nesmírně pyšná. Co myslíte vy, je to stále ten "chcípák" nebo kůň který má radost z toho jak přeletí překážku? Baví ho to tak, že na překážky nabíhá sám ikdyž to po něm nikdo nechce.Je úžasný.

Opravdu se těším až jednou se ukážeme na kolbišti.A udělalo by mi nesmírnou radost kdyby tam ta osoba byla a viděla, co ten kůň dokázal,jak se mýlila..Možná,jednou opravdu budeme zapsáni v listině účastníků a kdo ví..Možná si odvezeme kromně splněného snu i nějakou tu stužku.


Halík,2.2.2013 | Pózuje

8. february 2013 at 13:28 | Şimi Maple |  Fotky
Promiňte,nějak jsem zapomněla na blog :D To víte Ostrava má jarní prázdniny (které už končí) takže jsem buď venku s koněm,se psem,s kámoškou nebo na FB a na blog jsem tak trošku zapomněla.
Tak přidávám ty slíbené fotky Halíka portréty,ze stejného dne jako předešlé (trénink).Šli jsme se totiž potom projít a Halík mi v jednu chvíli krásně zapózoval tak jsem neodolala a musela ho "vyblejsknout".

Mimichodem, tohle je teď spíše pro koňáky, - zabýváte se přirozenou komunikací s koněm? Já ano a ve středu mi tu přijela jedna holčina, takže mi konečně někdo pořádně vysvětlil co a jak.Musím přiznat že jsem to celou dobu nedělala zrovna správně a díky této lekci už víme co musím napravit,zlepšit a na co se zaměřit.A opravdu - už během kurzu šel viděl rozdíl!Kůň se choval úplně jinak než na začátku. Krásně přežvykoval,soustředil se a prostě jsem nadšená.Konečně mě někdo nakopl správným směrem.Nelituju těch peněz,a těším se na další spolupráci s tou holčinou,opravdu jsem velmi spokojená.Počasí nám taky krásně všlo,no co víc si přát. :)

A teď ty fotky, která se vám líbí nejvíce? Znovu připomínám pokud chcete sledovat náš příběh přidejte si naší stránku na FB,jsem tam aktivnější než tady na blogu a zodpovídám na každé otázky které se týkají mně a Halíka! :) Klikni na odkaz nad fotkou.

Sim Javorková & HalíkHalík,2.2.2013 | trénujeme

3. february 2013 at 17:52 | Şimi Maple |  Fotky
Tak přidávám ty fotky.Mimochodem z dneška jich mám zase šíleněmegamoc takže fanoušci mého koně máte se na co těšit! :D
A co jsme včera prováděli? Tak, zopakovali jsme si chození přes plachtu,to nám nedělá vůbec žádný problém,potom cirkusový kousek "dej mi pusu!" a nakonec poklona.
V tomto článku dám fotky z tréninku, v dalším budou portréty aj. na procházce :)