March 2013

Video | Halik - Procházka pod krepákem aj.

31. march 2013 at 14:37 | Şimi Maple |  Videa
Tak koňáci! Jdu vám popsat bubáka alá krepáky... Tak jsem si to krásně přichystala,vyhrála si s tím,přivedu k tomu Halíka a ... on to v klidu projde aniž by zastříhal ušima..Tak si říkám "aha, to je dobré" :D Většího flegmoše (koně) jsem fakt nezažila...Viděl to poprvé v životě a měl to na háku :D

Tak mě to na jednu stranu potěšilo a na druhou zklamalo - těšila jsem se že budeme něco řešit a on mě tak luxusně vykolejil :D:D Nejlepší bylo jak jsem ho k tomu úplně poprvé zavedla, on se postavil přímo pod to a zvedl pysk jak se směje :D :D Tak jsem se začal úplně smát a chlap co šel kolem se na mě díval co to tam dělám :D :D

Taky je vás tak NÁDHERNÉ POČASÍ?!! tady je přes 20cm sněhu a pořád sněží !! Jsem maximálně naštvaná protože ZASE NEBUDU S KONĚM NIC DĚLAT... Tak jsem řekla že se na to můžu vykašlat a šla za ním do boxu a učila ho nový trik - hrabání na povel.Naučil se to na obě nohy za méně jak 10minut.. -.-" :D :D Udělám foto (video) a vložím ho v blízké době :))


Ale jo žiju.

29. march 2013 at 18:17 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Jsem hrozná já vím.Ale když prostě nemám chuť na blog tak mě tady nedokope nic a nikdo.Koneckonců já vás informovala. A co se vůbec událo za tu dobu ?
Už ani nevím..Je to strašně dávno.Ve škole je to teď bída, učení strašně moc, počasí mě BEZ PROMINUTÍ neskutečně sere, a nakonec kůň je nevyběhaný takže je to s ním o hubu.

Ani nevím proč píšu tenhle článek.. Snad abych dala vědět že ještě má osoba žije..Od včerejška mě škrábe v krku a když jsem se ráno probudila nemohla jsem ani polykat.Paráda.A aby toho nebylo málo přidala se rýma a šílené třeštění hlavy.Asi fakt trpím na migrény protože tohle už není možné.

Halík je už 2 týdny neježděný a nebude ježděný ještě dlouho takže si začínám psát závěť abych to měla z krku a mohla na něj sednout po té dlouhé době a vědět že vše je OK a s klidem se nechat přizabít..Haha, a teď vážně.Bahna neskutečně moc, kůň se boří po třičvrtě kopyta do terénu a klouže to už jen v kroku..Dneska jsem s ním šla na vodítku se projít a když jsme šli do takové strmějšího kopce málem mě zadupal do země jak byl vzteklý a nevyběhaný..Třásl hlavou jak šílenec a pak pak se mi postavil na zadní a následně to vzal cvalem nahoru..Naštěstí když cítil tlak vodítka tak se vzpamatoval.

Zítra nám v 8 ráno přijede kovář, to zase bude keců -.-" Pokaždé mi zazlívá že když přijede tak není kůň vyježděný a pak dělá bordel a blablabla... Jak mám koně asi vyjezdit v takovém posraném terénu aniž by si zlomil všechny nohy? Bohužel kopyta už máme po zimě škaredá a tak je kovář nutný na vystrouhání..No strašně moc se těším.

Jo a dneska jsem si jela zařídit přepravák který budeme potřebovat na přepravu Halíka ke mě domů a to 20.4..Takže fanoušci z Ostravy budete mít příležitost toho "slavného" ponyho vidět.Strašně se těším,budeme s kamarádkou trávit několik hodin v sedle,no bude to lůžolabůžo.

Co?! Teď jsem si na netu přečetla že zemřel Richard Griffiths který hrál v HP Vernona Dursleyho.A to mi připomíná že teď v sobotu bude dávat nova HP 7.díl pvní část.(Ta se musela sakra překonat aby si koupila vysílací práva když poslední díl který odvysílala byla 5tka) Nezájem že jsem to viděla už 5x, program na sobotu je jasný.Pro pochopení jsem fanynka HP asi 5 let, každou knížku jsem četla minimálně 5x a filmy viděla .. no to se nedá ani spočítat.

Mějte se krásně,skládejte básně a složte i jednu pro mě :)


Sobota, 16.3.2013 / dopoledne

18. march 2013 at 18:36 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Takže vzala jsem Halíka na jizdárnu a chtěla s ním trénovat skoky okolo 30cm, bohužel jizdárka byla tak rozbahněná že to bylo o hubu takže na skoky jsem se vykašlala.
Tak jsme trénovali tak trošku z kroku naklusat, tak jsme na jednom místě hodili hubu:/ Halík asi zapomněl zvednout nohy a vzal to předkem dolů..Já to useděla,on hned vstal ale byl vyklepanej co se to stalo,tak jsem hned zeslezla a zkontrolovala mu nohy,prošla ho,naklusala.. Bylo to OK tak jsem zase nasedla aby si náhodou nespojil spadnu=konec práce.
Nebyl to nijak dobrý trénink, hodně mu to klouzalo jenom v kroku, tak jsme toho moc neudělali.Akorát jsem s ním potom zopakovala nacválání na jednom místě kde to bylo pevné tak musím říct že myška zareagoval dá se říct hned a nevztekal se,tak mě potěšil.
Celý den bylo hnusně, dopoledne chumelilo a odpoledne sice svítilo sluníčko chvilku ale šíleně foukalo a hned to talo takže bláto..

Pátek,15.3.2013

17. march 2013 at 18:35 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Takže jsem přijela do Opavy a šíleně tady foukalo z těch polí :(( navíc byl kůň celý den v boxe,děda ho nedával ven bo fakt fučelo a on má výběh hned u pole takže mazec a nechtěl ať onemocní.Tak jsme nic nedělali a cca v půl 6 už přestalo foukat tak jsem si řekla že půjdu na krátkou vyjku.Z toho jsem ale sešla a vzala si ho na parelku a vodítko..No ze začátku mazec, nabušený kůň -.-" tak se mi pak vzteknul že ho nenechám žrát a postavil se mi na za zadní...pak zkusil znova uškubnout a řekla jsem dost a vyslala ho na kruh a prostě klusal na kruhu..to bylo psycho s ním..furt mi vyhazoval,vztekal se.. pak jsem ho přivolala ale vysral se na mě a místo toho sklopil halvu a žral..tak jsme ho znovu dala do klusu..tak jsme to udělalali asi 15x... až pak pochopil že chci aby přišel a né že má žrát tak když docupkal ke mě jsem ho chválila a dala volno.Pak jsme šli dát k takovému tomu mlýnu na kopci a tam jsem trénovali to aby si hlídal zadek..Lidí nádherně to už umí!!! ikdyž se čuměl na druhou stranu tak jsem naschvál šla tak aby mi tím zadkem uhnul a on to udělal aniž bych musela použít bičík:)krásně si ho hlídal :DD tam jsme zase lonžovali tak to tež byly výkopy,výhozy :DD prostě nevyběhaný kůň...ale nacválal mi 2x miláček :)) no a šli dál.. pak jsem si u hřiště na něj sedla, a už byla docela tma a zkusila jsem jak bude reagovat.On cupkal tak ostražitě :DD tak jsem si s ním povídala :)) a pak tam bylo před náma auto a v něm někdo seděl a on to viděl, tak se na mikrosekundu zarazil ale když jsem ho pobídla tak krásně kolem toho prošel!! dřív by se mi otočil na zadních a vzal to pryč.No miláček prostě :) tak jsem chválila,zeslezla a šli ten kousek domů pěšky a to už tak krásně ťapkal:) nezkoušel žrát,necpal se přede mě... :)) no ňufík :)) jo a během toho tréninku to "hlídej si mě" si několikrát přežvýknul!! :))


foto není,nebyl čas fotit :)

OK,vracím se

17. march 2013 at 17:33 | Şimi Maple |  Informace ohledně blogu
Budu psát POUZE O HALÍKOVI a články vždy rozdělím na několik dní ať to tu nechátrá.
Takže zážitky z pátku vám budu psát v pátek
zážitek ze soboty vám budu psát v pondělí
zážitek z neděle vám budu psát ve středu

chápete?? :)) napíšu to už přes víkend ale nastavím na přednastavení :) dnesk se těšte na pátečník článek a zítra ze soboty! :))


KONEC

14. march 2013 at 16:47 | Şimi Maple |  Informace ohledně blogu
KONČÍM TADY.Blog mě nebaví ;) Pokud chcete i nadále sledovat náš život s Halíkem tak tady:

Sim Javorková & Halík (FB stránka)

KANÁL YOUTUBE (dělám hodně videí s Halíkem,můžeš nám dát odběr a budeš v obraze)

možná se vrátím...možná ne..tak jako tak nazdar :P

ledaže by vám nevadilo kdybych sem psala tak 1-2x týdně a to vždy jen víkendy kdy jsem u Halíka...

Videodpověď

10. march 2013 at 12:09 | Şimi Maple |  Videa
už mě blog moc nebaví... :/ všechny věci ohledně koně píšu na naše offi stránky na FB a jinak nevím co sem psát...


Zeptej se!

4. march 2013 at 14:48 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Čautem přínáším vám možnost zeptat se mě na nějakou otázku která se bude týkat mně a Halíka a já vím odpovím pomocí videoodpovědi :) Pište otázky tady, čím více tím lépe.Mám v plánu videodpověď udělat o víkendu a udělat ji netradičně.. Ne u stolu jako všichni ale přímo u Halíka :) Takže tam bude i on vidět :D Tak otázky?

Díky předem co se na něco zeptají!Můžete mít i více otázek :)

Jaký byl pátek s miláčkem?

2. march 2013 at 17:38 | Şimi Maple |  Fotky
Zdravím lidi, tak zase píši. Předem chci ještě říct kdo čeká na fotky Halíka, nebo rád čte naše zážitky aj. tak jako první mísot kam to dávám/píši jsou naše offi stránky na FB.

Sim Javorková & Halík


Přidávám tam i fotky které jsem tady nikdy nedala a nikdy nedám.Např. starší z léta atd.