August 2013

Video | Halik - srpen

31. august 2013 at 23:02 | Şimi Maple |  Videa
Dlouho slibuji na naší FB stránce že udělám nové video a až teď jsem se k němu dokopala.
Dneska jsme si s Halíkem dali pořádně do těla - oba jsme byli po dnešním tréninku spocení až za ušima, ale mám z něj dobrý pocit, bohužel dělá mu problém práce na pravou ruku..Ale to zmákneme.Dokonce jsme si dneska kromně 30cm skočili i jednu 60ti cm překážku a to rovnou 4x ( z toho jednou se nám podařilo zlomit kavaletu - ups :D) ale menší detail - asi 20x mi to odmítl -.- Tak jsme skoušeli tak dlouho dokud to prostě neskočil.. A volalá ono to pak i šlo. Ach ta jeho tvrdohlavost.

Zítra jdeme zase skákat a podařilo se mi sehnat "fotografa" (kámošce půjčím foťák :D) tak snad budou nějaké fotky.Jen mě mrzí že zítra naposled a pak zase s Halčou budu až v pátek.. :(

P.S: Nevíte o někom kdo dělá pěkné designy? Chtěla bych nový s fotkami Halíka kdyžtak se ozvěte,díky.


Kniha 50 odstínů šedi - moje dojmy

30. august 2013 at 19:53 | Şimi Maple |  Články

"Strhující erotický román o temných touhách v každém z nás..."

"Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží ovšem za vlastních, specifických podmínek" (převzato z popisu knihy)

Počet stran: 606
Doba přečtení: 2 dny (heh.. nojo..trošku jsem se do ní začetla)
Můj názor:Abych pravdu řekla - nemám z knihy žádné dojmy, snad jen větší úchylárnu jsem nečetla :D Knihu jsem si zapůjčila z jednoho prostého důvodu - každý o ní básnil.Tak jsem si řekla že ji teda přečtu ať zjistím co na ni všichni tak vidí.To jsem však nevěděla o čem kniha je.Docela se divím že kniha nemá věkové omezení čtenářů, protože mi to stručně řečeno příjde jako napsané porno - snad teď nečte žádný mladý návštěvník :D Teď nevím jak se jmenuje ten vztah kde je tzv. Dominantní chlap a tzv. sub (holka) pfů,fakt nevím jak se tomu nadává:D Ale o tom ta knížka je. O druhém dílu neuvažuju ale pokud se naskytne příležitost si ji přečíst tak si ji přečtu.
Kniha má druhý dil - 50 odstínů temnoty a teď nyní vyšel i díl třetí - 50 odstínů svobody.

Foto článek - Turecko III.část já osobně

29. august 2013 at 15:21 | Şimi Maple |  Fotky
Dlouho jsem tu nedala svojí fotku, no čím to asi bude.Tím že se nerada fotím - neumím se tvářit "přirozeně" a na fotkách vypadám jak debil - jsem sama k sobě upřímná.Ale tak dobře pár fotek tu hodím aby se neřeklo.

Na druhé fotce jsem překonala svoji fobii z hadů - v hotelu kde jsme byli ubytování měli akcičku jeden den že přinesli ty hrozné potvory a kdo chtěl mohl se s nima vyfotit.Ha! ani náhodou,jen to přinesli už jsem zdrhala pryč :D Nejdříve s nima předváděli jakési tance či co to bylo a pak vybírali dobrovolníky.Jít?Nejít?nejít!Ani omylem!Stála jsem u východu ve tváři takový ten výraz - přijdi s těma potvora blíž a neručím za sebe. :D A co se nestalo? Přišel ke mě jeden z poslíčků z hotelu,chytl mě za ruku a doslova násilím odvlekl k těm potvorám a smál se mi! :D Uááá moje hysterické "No,no,no,NO!" snad ani nebral na vědomí.Ale co - zkušenost to byla :D Ani nevíte jak šťastná jsem je pak předala zpátky..Ale stejně se hadů stále bojím - hlavně těch malinkých,strašně rychlích potvor.Brrr někdy mám i noční můry s hadama :) Nic příjemného. (Na fotce jde vidět jak jsem šíleně nervózní a nesvá :D Ten křečovitý úsměv pro fotografa mluví za vše :D :D)Návod - praktický dárek

29. august 2013 at 10:56 | Şimi Maple |  Články
Jo neozvala jsem se dlouho - nebyl čas ani chuť psát nějaké články.Herbář jsem odevzdala,písemky si napsala,vše je OK.S Halíkem jsme povozili pár prcků, něco málo si vydělali (dobrovolné placení) a jsem spokojená :)

Teď nedávno měla moje babička narozeniny.A jelikož jsem zastánce vyráběných dárků tentokrát jsem se rohozhodla vyrobit něco co si může někam pověsit.A co jiného než fotky? Hurá do toho!

Dárek je hodně jednoduchý, zvládne ho snad každý.Úspěch sklidil, obdarovaná je spokojená a já taky :)

Co potřebuješ:
1.Kruh a jakémkoliv průměru (já zvolila 30cm, není to ani málo ani hodně - záleží na tom kolik fotek budete připínat.) Nejlepší bude asi dřevěnný.
2.Dřevěnné kolíčky
3.Buď tavnou lepící pistoli nebo oboustrannou pásku
4.Nůžky (kdo použije pásku)
5.Fotky - já zvolila 8ks
6.Závěsný připínáček

Postup: Snad to pochopíte z obrázků o.O Já ještě v konečné fázi napsala na podklad babiččiné oblíbené motto,zaplní to prázdné místo a je to ještě více osobní jelikož ho má ráda :)

Příroda - aneb okolní krásy

22. august 2013 at 22:14 | Şimi Maple |  Fotky
Herbář mám z velké části hotový - už mi chybí jen nalepit ty potvory na papír.Jejich jména jsem si už vyhledala takže to nejhorší - poznat je - už mám hotové.
Dneska jsem se "koukla" na chemii a co zrovna nedávali v televizi? Tornáda! Uíí.. Hned jsem sešit odložila a kochala se tím pořadem na prima ZOOM.Bylo tam jedno úplně luxusní, mělo na šířku 1,5km a prostě dokonalost!
Jen pro zajímavost, dokáže vytvořit takovou sílu že kus dřeva proletí 20cm betonem!Čuměla jsem jak puk.Je prostě tak perfektní..Achjo já ho chci vidět,prosím,prosím.

Fotky jsou starší,asi měsíc zpátky?

Zápis ze dne 20.8.2013

20. august 2013 at 16:42 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Tento gif snad nikdy neomrzí.. :D

Dneska jenom kecací článek, na nic jiného není nálada.Od rána tady prší,Halík se tudiž fláká a já se konečně dokopala k mému herbáři do školy.Jo!Jaképak to skvělé zjištění že 90% rostlin co jsem si vylisovala není plevel! Agrrrr..
Takže mi nezbývá nic jiného než ještě rychle splašit nové kvitka a pokusit se je vylisovat za týden,pecička.

Ach božínku,škola ještě ani nezačala a já už na ní mám nervy.Zhřešila jsem a snědla jsem celou čokoládu,teď jsem docpala do dupy mňamku v podobě piškotu...Není to dobrý nápad takové škaredé počasí,jenom bych mlsala :D

Příští týden musím skočit do té školy abych si napsala tu pitomou jednu pololetku :D A pak ještě musím zaběhnout na moji bývalou základku, musím si totiž vyzvednout od bývalé učitelky češtiny knížku 50 odstínu šedi kterou mi tato ochotná osůbka zapůjčí.A tady cituji její slova :
"Fajn. Aspoň mám čas pouvažovat, jakou knihu Ti k ní připojím jako povinnou četbu. Vidím to na Dostojevského... čistě z důvodu ulehčení svému pedagogickému svědomí ;D"

Mám ji sakra ráda :D Asi proto že je opravdu dobrá,naučí a já jsem v 9tce měla z češtiny čistou jedničku :P Docela lituju že nemám tak dobrou učitelku na češtinu i teď na střední,kde to sakra potřebuju kvůli matuře..Tu co mám nyní no.. to je škoda slov.

Takže jdu zvednout tu svojí prdel a jdu najít nějaký ten plevel ať to ještě stihnu..Na večer plánuji nějakou dobrou komedii - nějaké tipy ? Děkuji mnohokrát.

Moje přání

19. august 2013 at 21:17 | Şimi Maple |  Články
I já jakožto každý člověk mám nějaká ta přání které bych si chtěla splnit.. Mám jich víc, jsou to spíše takové drobnosti ale tady jsem vybrala ty,které drobné nejsou a kde je malá pravděpodobnost že se mi splní.Ale kdo ví?

1)Přívěšek deathly hallows.. (znak relikvií smrti) - jsem velká fanynka Harryho Pottera, a tenhle malý skvost by byla taková třešnička na dortu.Plánuji si ho koupit / nechat vyrobit už dlouho,konkrétně od doby co jsem viděla Harryho 7mý díl, ale nějak jsem se k tomu ještě neměla.Předtím to byly peníze, teď si zase nejsem jistá zda-li do toho jít.Nechci nějaký šunt z netu,chtěla bych si to nechat vyrobit ze stříbra a to už se trošičku prodraží..A navíc, teď na krku nosím už přes 2roky (konkrétně od 15tých narozenin) přívěšek srdíčka z bílého zlata který mi dala mamka, a ten nikdy nesundávám, takže bych nevěděla co z těch dvou nosit :(

2)Vidět tornádo! A to bez srandy..Tohle je moje největší přání..A bohužel to které se pravděpodobně nikdy nesplní.Tornáda jsou něco co mě fascinuje už mnoho let..Ta síla,ta elegance,ta dokonalost!Ach..

3)Angličtina..Ano, chtěla bych se pořádně naučit tento jazyk,bohužel jsem doteď neměla štěstí na dobré učitelky a tak je moje úroveň hodně,hodně nízká..Je to pěkný jazyk,domluvíš se všude..Ale kurz si platit nechci.

4)Zůčastnit se nějakého závodu s Halíkem a umístit se..Víte byla by to taková ta pýcha "dokázala jsi to" .. Nemusí to být výhra, spokojila bych se s 5tý místem a stužku si hrdě vyvěsila k Halíkovi do boxu a pokaždé si připomněla kolik dřiny za tím stálo, ale vyplatilo se. :)

5)Paříž! O tomhle snu neví nikdo - ani já to doteď netušila - ale poslední měsíce mě strašně láká navštívit Paříž.. Tak uvidíme jestli se tam někdy mrknu.


Dokumentace života Halíka u nás

18. august 2013 at 22:16 | Şimi Maple |  Články
Nedávno jsem se dívala na starší fotky mě a Halíka a vzpomínala co jsme spolu už zažili.Ten čas tak strašně moc letí.. Jako by to bylo včera co jsem ho viděla poprvé.. Malá,hubená,nevýrazná, šedá myš..

A teď? Je to celebrita vesničky kde bydlí, každý ho tu zná, každý ho má rád (nebo se tak alespoň tváří).Hodně lidí mě poznává právě díky němu.Jo, je roztomilý ale málokdo by si dokázal představit jaké problémy jsem s tím "rozkošným poníčkem" měla.

Nebudu to tady psát, to by byl román na několik stovek stran - a kdo ví, možná ho přeci jen někdy sepíšu.Pamatuju si na každou chvilku strávenou v jeho přítomnosti.

Miluju ho.Nedala bych ho za nic na světě.Je to můj parťák, můj přítel.
(Fotky jsou nekvalitní,různé rozměry - foceno různými foťáky a postahované z netu kde jsem to různě ukládala, takto omluvte a koukejte na to jak se Halík měnil vzhledově)Video | Jess - 18.8.2013

18. august 2013 at 12:36 | Şimi Maple |  Videa
Zmiňované video, dneska jsem dotočila záběry a nějak to spatlala do jednoho..
Neskutečně mě sere že se ten text přehodil úplně jinak než jsem to tam zadávala...No co znova to dělat nebudu, to po mě fakt nechtějte.

Ne, není vychrtlá ! Ona už víc nepřibere - dostává normální dávky granulí, ale prostě to má v genech, má atletickou postavu a tuky u ní nenajdete.Samotný veterinář říká že má dobrou postavu a je dobře krmená.Píšu aby jste mě neoznačili za tyranku co nedává nažrat psovi.

Jinak včerejší vození dětí dopadlo více než dobře, sice bylo teplo, ale Halík byl hodný a děcka z něj byly nadšené.Nachodili jsme se trošku víc, ale co už. Příští víkend jdeme vozit na další akci :)

Pusťte si k tomu hudbu :P Možná pro někoho hrozná ale mě se k tomu hodila :D

Zápis ze dne 16.8.2013

16. august 2013 at 21:42 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Zdravím lidi.Zdá se to jenom mě nebo teď ty prázky letí až moc rychle?Ale musím přiznat - těším se.Prvák jsem totiž tak trošku pos*ala.. Myslím učení.První pololetí jsem sice byla nejlepší ze třídy,vyznamení mi uteklo o jednu dvojku, jenomže pak jsem přestoupila do jiné třídy a ehm, tak trošku mi dělalo problém začlenit se do toho učení a už jsem se vezla - no hodně trojek.

Ale co, druhák se chci do toho dostat hned od začátku, a překvapit učitele že nejsem zas tak marná.Tak uvidíme.

Halík mi dělá poslední dobou strašně velkou radost.Jakoby se jednoho dne prostě změnil, řekl že přece nemusí být zas tak marné být hodný, a už třetí den po obě se mnou krásně spolupracuje - a mě to nesmírně těší,vidět jaké děláme teď pokroky.No, to byste museli vidět co dělal předtím a co dělá teď.Je to opravdu úplně jiný kůň a co mě těší nejvíc že se mění kvůli mě.Dělá to pro mě, a to je to co koňáka asi těší nejvíc - tedy pro mě to má nevyčíslitelnou hodnotu.Ach,jak toho koně miluju! (Ne že předtím by to byl nějaký hajzlík - od doby co ho mám se změnil neskutečně - ale ho nikdy nebavilo pracovat na jizdárně - např. louka - a pokaždé když jsem s ním něco takového zkoušela zakousl se mi do udidla a začal zdrhat domů.A teď za ty 3 dny mi tak nádherně reaguje na jemný tlak!To prostě nejde popsat - kdo mě a mého koně zná,jaké jsme měli problémy,pochopí.

Dneska jsem chtěla natočit nové video o mě a Jess (můj labrador) jenomže ji bylo strašně špatně a chudinka zvracela takže jsem ji nechala v klidu.Teď už ji je lépe a večer už to byla zase ta moje potvůrka hyperaktivní.

Zítra jdeme vozit dětičky - no to bude "zábava" :D Ale něco si vyděláme tak nějaké to +.