May 2014

[29. května 14] Následující měsíc bude hektický..

29. may 2014 at 18:10 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Hezké odpoledne všem!
Dnešní den byl totální zabiják.Opravdu se divím že ještě žiji.Začalo to už včera večer kdy jsem se dozvěděla že dneska údajně píšeme ze 3 předmětů + já ještě zkoušena.A jak to už bývá u mě zvykem, v 9večer se opravdu už nedonutím učit, takže jsem si jenom vypracovala jisté podklady do VKO a doufala, že alespoň tuto písemku napíši nejhůře za 3.Druhé 2 předměty jsem úplně vypustila..
Ráno krásně na 7 a škola až do 4..Co víc si přát? V autobuse jsem se snažila marně našprtat 8x A4 do jisté dendrologie, ze které jsme psali třetí hodinu a následnou hodinu moji osobnost ještě čekalo zkoušení kvůli nedostatku známek.Avšak i nade mnou pravděpodobně občas lítá ten můj andělík strážný a na písemku nám hodil keř který jsem si jako jeden z mála pamatovala.Paráda, takže snad 2 to bude. A lítal i následnou hodinu kdy mi na zkoušení dal keř který máme na zahradě, takže jsem to krásně z fleku obkecala a mohla jsem mít i za 1, ale to už anděl odletěl a já pokřížila latinské názvy dalších keřů takže konečná známka bohužel za 2. Ale spokojenost velká neboť jsem opravdu uměla prd, a chytla zrovna 2 keře které jsem uměla.
Druhá slibovaná písemka se nakonec nekonala, a ta třetí z VKO.. No, dejme tomu že za dvojku budu ráda..Ale jo, trojka to snad nebude, na dvojku by to mohlo stačit.Uvidíme.
Bohužel však nám dneska učitel na matiku sdělil velice krásnou informaci a to termíny na ředitelské testy,čtvrletku z matiky a větší písemku z bioly..

2.6 = test biologie
6.6 = čtvrletka matika
9.6 = zkoušky dovednosti (praxe)
11.6.-13.6 = ředitelské testy (7předmětů)

Vskutku velice pěkné..Už aby to bylo za mnou a já měla uzavřené známky se kterýma budu spokojená.
Jo, dneska jsem se byla mrknout na maturanty o poschodí výš (ne přímo na zkoušení) a téda, ta atmosféra! Bojím,bojím až to bude čekat mě..Dokonce jsem si říkala jestli by nebylo lepší kdybych tenkrát nešla o rok později a tudíž maturovala již příští rok.Místo toho mám třeťák ještě na psychickou přípravu a pak to půjde rychlostí světla.Teda..pokud tyto ročníky projdu že ano.. :D Ale upřímně maturovat skoro ve 20 zní divně :D (přesně mi bude 19let a 11měsíců :D) wohoo, nechám tomu raději volný průběh.. Jen se modlím ať není povinná matika jinak si kopu hrobeček, protože náš učitel nám i narovinu řekl že takovou třídu ichytylů na matiku nepustí..Why not? :D

Na zítřek se musím mrknout jenom na jeden předmět a mělo by to být v klidu..A snad nebude pršet, protože razím za koněm na kole a máme trénink, tak doufám že nebude jizdárna přeměněna na rybník.
Vy se snad máte fajn, já teď snědla talíř rizota a je mi tak blbě že očekávám kdy si půjde dát rande se záchodem.. Fuj... Chvilku budu relaxovat a pak mě čeká úklid a příprava na zítřek:)


Tomorrow's life is too late. Live today.

27. may 2014 at 19:52 | Şimi Maple |  Zápisky ze života

Žiji.Ještě stále.Dlouho jsem zase nepsala - přešlo mě to.Hold na tomto blogu již existuji 3roky a v blogovém světě celkově něco kolem 5ti let.Ano jsem strašná,hrozná,příšerná..Ale taková už jsem.Musím se však pochválit.. od mého srdceryvného článku (<- odkaz) se toho příliš nezměnilo..Jsem pyšná na sebe že jsem se částečně odstřihla od internetového světa, převážně facebooku a opravdu více žiji realitou. Už je to týden co jsem si definitivně řekla stop FB. A bitvu, teď již to můžu říct, jsem vyhrála! Dříve jsem díky dnešním chytrým mobilům byla na FB ve škole dopoledne, po škole v autobuse, doma u oběda,odpoledne při "učení",večer do 11ti večer.. Fuj.Teď jsem ve fázi kdy ten FB nezapnu dřív než po 8mé večer a jsem tam do těch cca 9-10(záleží jestli s někým kecám a v kolik jdu spát :D). Olalá jsem na sebe pyšná.Sice ten první den kdy jsem s odvykací kůrou začínala bylo nutkání "zapni to..koukni co je nového u přátel..no tááák.." hodně silné,odolala jsem, a po těch 3dnech už to brala jako samozřejmost a nutkání přešlo.. Z 150přátel se mi počet snížil na 70 s kterýma si eventuálně píši a jsem nad míru spokojená.

Toď vše k mému FB životu.Dále jsem vyhrála nad mou spánkovou válkou! Jak jsem ve zmiňovaném článku předtím psala že jsem teď ve fázi kdy vstávám v 9 (víkendy,volna...) a chci to posunout už na 8, tak už se stalo.Ono je pak vážně super prožívat ten pocit kolik toho můžu stihnout.. Neříkám že si někdy nepospím - člověk to raz potřebuje, ale doba kdy jsem dřív jak v 10dopoledne nevstala jsou, děkuji ti moje vůle, pryč.

Stále však bojuji nad mou nechutí k učení..A tohle asi bude největší bitva..Už jsem měla hezký náběh, pamatuji si ten den, před cca 2mi týdny, kdy jsem se opravdu poctivě učila do chemie, zhruba 4 A4, zabralo mi to kolem 4hodin a písemka ? Za 4.Neuvěřitelný vztek a totální nechuť do dalšího učení.. Proč nad tím zabíjet čas když to pak dopadne takhle? Moje nervy dostaly opravdu hodně do těla.. Těším se až tento hektický měsíc bude za mnou, bude to ještě velká dřina protože mám před sebou zkoušky dovednosti (praxe) a ředitelské testy (cca 6předmětů ve kterých je učivo za celý rok, na jeden den vychází 2-3předměty..) Prý příprava k maturitě..Haha, k té se ani nedostanu.Budu ráda pokud přelezu třeťák díky řidičáku(nojo..už mi táhne na krásných 18 v červenci),2týdenní praxe a tanečním.. (ano upsala jsem se, pozor,dobrovolně na taneční.. to dopadne totálním fiaskem..Z.Chlopčík si bude rvát vlasy z hlavy jak mě a můj antitalent uvidí..)

Sluníčko mi však dodává tolik potřebnou energii a já pokračuji a nevzdávám to.. A co je ještě úžasné? Za týden se mi vrací moje nejúžasnější kamarádka z půlročního pobytu v cizině.. Ach konečně! Budu mít zase s kým kecat na 5minut (ze kterých se vždy vyklubou minimálně 2hodiny)A neuvěřitelně moc se těším na prázdniny.Takhle nabité jsem je ještě nikdy neměla.Snad výjde alespoň většina z plánů.

Takové vypsání není vůbec špatné.. Takže je možné že čas od času tady přibude článek, ale nic jiného než moji vářečnost asi nečekejte..Děkuji za pozornost! :) A komentář potěší - pokud to někdo přečetl do konce... :)
Jo a prosím..Fotku nahoře nekopírujte.. Vyfotilo ji "moje" úžasné já :D