June 2014

Život mi nabírá rychlost

30. june 2014 at 15:27 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Do života mi najednou přichází tolik změn!Koně,brigáda,škola,nové priroty,změny,18,vnímám budoucnost..
Nevím co dělat dřív.Jsem z toho krapet zmatená můj život byl příliš steryotypní a najednou nabírá takovou rychlost.
Zkusím to vzít tak nějak popořadě.
KONĚ - dneska jsem si dovezla Halíka domů.Na tohle jsem se těšila celý rok! Až zase s mojí nej.kamarádkou budeme závodit,plavit,smát se,fotit,natáčet videa,vymýšlet kraviny, a to vše v přítomnosti naších milovaných ořů :3
BRIGÁDA - na toto léto jsem si chtěla najít brigádu a ono to vyšlo! Sice budu dělat 12cti hodinovky, ALE vydělat si za 10dní 6tis? (1den 600 hrubého)Kdo by to nebral? Jde se vydělávat! :3
ŠKOLA - tady bude snadnější když vás odkážu na tento odkaz -> here
18 - ajajaj, končí mi dětství.. :D Do plnoletosti mi zbývá krásných 18dní :D
BUDOUCNOST - pomaličku koukám a studuji vysoké školy a tak nějak si vybírám co by mě mohlo bavit

A to nemluvím o TANEČNÍCH a AUTOŠKOLE ! Tomu se od září hold nevyhnu.. Čemu jsem se to sakra upsala ! :D

Jsem teď šťastná.ŽIJI, nemám čas myslet na kraviny, na FB/ntb vlezu vždy jen večer pokud vůbec a jsem prostě nadšená,nadšená ze všeho.Teď mám nějaký ten čas,hlídám malého a venku chčije tak jsem se rozhodla ozvat.Pokud tu mám nějaké čtenáře kteří se sice nijak neprojevují ale jsou tady,můžete se těšit(?) na příspěvky týkakající se spíše zážitků s koňmi.A moje pesimistické články než mě někdo srazí na zem :D

Foto Henry ve výběhu

26. june 2014 at 17:50 | Simi Maple |  Fotky
Jelikož mám po dlouhé době foťák doma v Ově tak jsem se ho rozhodla využít i na jiné focení než toho mého milovaného oře.Tentokrát můj model byl kamarádčin koník ke kterému za pár dní přibude právě Halík a stráví spolu celé prázdniny :)
Začínám dost silně uvažovat nad tím že si přikoupím další objektiv,protože jakmile chci fotit něco v pohybu jsem nahraná.A když na to tak koukám tak se dá sehnat za 3500 z bazaru, z obchodu kolem 7000, a to bych si zvládla i našetřit..Uvidíme, ale s tím setovým 18-55 co mám se vztekám nějaký ten pátek.Na focení zvířat v pohybu opravdu není.

Ve většině případů se jedná o ořez z fotografie protože v původní verzi je Henry daleko (nojono foť na obří pastvině s 18-55 objektivem ! :D) Takže se to na kvalitě dost podepsalo.Na učení je ten objektiv dobrý, na portréty a nehybné věci popř. učení na macro je fajn, ale na pohyb ani náhodou.Navíc bylo pod mrakem a to už objektiv se svojí světelností stávkuje sám o sobě s kvalitou, ale konec výmluv.Vážně budu šetřit :)

Přidám jenom 2 fotografie pokud vás zajímá zbytek tak ho najdete -> tadyExkurze,24.6.2014

24. june 2014 at 19:03 | Simi Maple |  Fotky
Jelikož jsme dneska ve škole končili tak naše milionová třídní naplánovala na předposlední den exkurzi.Polovina mě bavila,polovina ne, ale tak už to bývá.Spíše mě štvalo že jsme to měli v místě mého druhého bydliště (o vesnici dál) ale já musela jak blbá jet z Opavy do Ostravy ráno abych se pak se třídou vracela zpátky do Opavy.. :D Nejvíce mě štvalo že jsem měla baleríny a moje nohy po těch 8hodinách pak docela trpěly, nu což. Moje chyba :D Ale nebylo to tak špatné, jenom jsem byla utahaná jako kotě.Příští rok máme 2týdny praxe ve firmě kde si to zařídíme a já právě chci k jednomu z nich,na kole to mám dobrých 15minut takže to budu mít super :) (K Pasičovi - je to největší firma v moravskoslezském kraji!)
Přidám pár fotek, ono ani není moc o čem kecat,byla to exkurze mého oboru takže nic zajimavého .. :) Ke konci jsem pak své zlato půjčila spolužačce tak byla v sedmém nebi.Sice 90% fotek jsem ji pak musela smazat protože byla nezaostřená, a těch 10% by vyfotil i mobil, ale tak jsem si vzpomněla na moje začátky se zrcadlovkou.Jsem ráda že už ovládám manuální nastavení, na této exkurzi jsem kromě motýlů však používala automatiku.
Dneska nám třídní rozdala kromě výza ještě papíry na potvrzení k doktorce že můžeme dělat řidičák tak to byla sranda když po mě chtěla doktorka 400 a já je neměla.. Vážně je to tak drahé?! -.- Ale od září hezkydupky učit se řídit :P To bude ještě sranda.
No a výzo? Žádná sláva.. :D Máme celkem 20předmětů - ano mazec že? :D a z toho 5x výborný, 8x chvalitebný, 6x dobrý a 2x nehodnocena (praxe,chování - máme prázdninovou praxi po 3dny takže teď máme jen výpis,originál dostaneme až v září)

Fotky zahradnictví ČERBÁK (Pustá Polom) / PASIČ (D.Životice,Štáblovice)


Může se slavit!

21. june 2014 at 16:34 | Simi Maple |  Zápisky ze života
(Písnička kterou zbožňuji..stejně jako ten film a starověký Řím.. ♥..)

Konečně, mám vše uzavřené a já se zbavila té povinnosti se učit a učit a učit.. FUJ! Teď mě čekají nádherné 2měsíce ! Vůbec jsem teď neměla na blog náladu a času taky moc nebylo.Koukám že můj poslední článek byl trošku emotivní, ale můžu říct že s koněm to teď máme jako dřív a za týden nám oběma začínají dobrodružné prázky ve společnosti kamarádky a jejího oře.Co víc si přát?Prázdniny v sedle a mnoho dalšího.Jen ať nám přeje počasí,zatím to nevypadá moc slibně.

Dneska mám nějaký hodně divný den, příjde mi že jakoby se mi někdo snažil něco naznačit.. A to prostřednictvím ptáků.Absurdní že ano? Ale nějak moc náhod během pár hodin.Ta první se stala když jsem šla se svým psem ven, ona 5metrů přede mnou něco očíchávala pak se chtěla vydat dál jenomže před ní něco zašustilo a dřív než jsem stačila zareagovat tak zahryzla mládě nějakého ptáka..Bylo mi ho neuvěřitelně líto, ale bohužel můj pes byl rychlejší..
A ta druhá? Čtu si knížku a najednou rána jak z děla.Kouknu na okno a na něm skvrna a peříčko..Doufala jsem že to není to co si myslím, ale když jsem otevřela okno a podívala se dolů, ležel tam nehybně nádherný kousek DATLA (koukni na jeho podobu).Ano opravdu datel.Achjo, vzala jsem jeho tělíčko a dala ho pod přístřešek doufajíc že je jenom omráčený a probere se (tak ať ho nenajde tak snadno kočka)..Bohužel zatím nejeví žádné známky života a už asi ani žádné neprojeví..Zemřel hodně rychle dokonce měl otevřené oči.

Říkám divný den..
No ale dost pesimismu, v úterý dostaneme výzo a prázky můžou začít naplno :) Toto úterý jsme měli focení tak vám přidám pár fotek .. Kvalitka je taková nic moc, nebylo to fotografem ale naším učitelkou na ICT, od fotografa mám pouze třídní fotku :) Jsem tam s modro-černýma šatama :)

Z leva: 1.fotka s Adél, prostřední se spolusedící a kluci co sedí za náma(větší exoty neznám:D), a 3.fotka se spolusedící Zuz:)


Mám se fájn je mi skvěle...

7. june 2014 at 11:55 | Simi Maple |  Potřebuju se vypsat ..
Kdepak..Mám se hrozně, je mi hrozně.Týká se to všeho.. školy je příliš a do toho vše mám ještě nervy v háji z mého koně :( Potřebuji se vypsat ohledně Halíka ..

Mým snem vždycky bylo mít koně a jezdit závodně parkur.. Ten první sen se mi splnil na 15ctiny, bohužel však s mým prvním koníkem byly problémy a tak se o půl roku později vyměnil za mého dočasného koně Halíka..Na nějaké závody jsem úplně zapomněla.Halík k nám přijel v hrozném stavu.. Kosti mu lezly a s povahou "dejte mi všichni pokoj" Nechtěl s člověkem mít nic společného, byl apatický, nedůvěřivý,bez chuti k životu..
Když se u nás jaktakž zpravil co se týče postavy,nabral,zakulatil se, tak se i krapet změnila jeho povaha.Věděl že my mu nechceme ublížit že se má u nás dobře,máme ho rádi.
Bohužel však co se týkalo ježdění byl to kámen úrazu - já začátečník bez možnosti dohledu zkušeného..No dokážete si to představil.. Byla jsem amatér,zkušenosti s takovým typem koní byly nulové.Halík si se mnou dělal co chtěl, a trvalo zhruba rok než jsme se konečně naladili na stejnou vlnu a začali táhnout za jeden provaz.Teď po dvou letech jsme byli na takové úrovni že jsem mu věřila a jeli jsme do terénu na ohlávce - dřív něco nemožného. Jistě, zkušený jezdec by tohle zvládnul během pár měsíců, nám to trvalo 2 roky.O to víc jsem na sebe i jeho byla pyšná že jsme do dokázali.Bylo tam plno omylů,pokusů, ale nakonec jsme se přece jen vydali tou správnou cestou.Hodněkrát jsme se museli vrátit a začít jinak,znova, byli jsme i ve fázi kdy jsme nevěděli jak dál, ale nikdy jsme to nevzdali a po nějaké době jsme zase popošli dál...
Naučila jsem ho cirkusové kousky, pusu,úsměv,popros,vzpínání..Překonávali jsme překážky - potoky,řeka,plavení..Začali jeden druhému natolik věřit že vyjížďky byly na volné otěži a to i ve cvalu,mohla jsem zavřít oči a věděla jsem že nás v klidu doveze domů.Jako každý kůň měl roupy - postavil si hlavu nebo z ničeho nic natryskal..Ale překonávání těchto problémů bylo ježdění od ježdění menší a menší..
Našli jsme si trenérku..Začali trénovat na závody..Byla jsem v sedmém nebi,plnil se mi sen závodit..Dokud nepřišla ta tvrdá rána..
Musela jsem si Halíka k trenérce ustájit protože děda jel do ciziny a neměl by se o něj kdo starat když u něj nejsem..Myslela jsem si jak úžasné to bude,jak pokročíme dál a budeme zase o krůček blíž závodům..Dokonce jsme měli naději že v září bychom se na závody vydali..
Opak byl však pravdou.Z Halíka se stal kůň nepředvídatelný a absolutně neměl zájem mě vidět.Nenechal se ode mě pohladit,podrbat..Byla jsem mu jenom přítěží..Na tréninku mu šlo vyloženě jenom o to aby mě sundal a měl pokoj..Bolí to, když si vzpomenu že jsme jezdili na vyjížďky v naprosté pohodě a teď jsem ho musela mít na otěži tak že se mi vztekal a chtěl mě sejmout o překážku..
Nějaký ten vybudovaný vztah byl pryč jako pára nad hrncem.. 2 a půl let dřiny a je to v čudu během 2týdnů..Chtělo se mi brečet, ale držela jsem se, o to víc mě to dorazilo 2dny zpátky když jsem se dívala na naše videa kde se ode mě nechá drbat,mazlí se,stojí o mojí přitomnost..Jen jsem vzpomínala,koukala na videa a brečela jako malá holka.
Říká se že všechno zlé je k něčemu dobré.A asi je to pravda.Tahle krutá rána mi otevřela oči a mozek si uvědomil co je mojí prioritou.. Stužky ze závodů, ale kůň ze mě naprosto otrávený,není se mnou protože chce,ale proto že musí nebo vztah 2 parťáků,naprostá pohoda?
Byla jsem slepá,chtěla jsem si splnit sen za každou cenu.On mi otevřel oči.Kašlu na nějaké stužky, chci aby mě měl můj kůň rád,byl se mnou z vlastní vůle,byli sehraní jako jedno tělo jedna duše.Chci parťáka na život a na smrt, ne koně na závody. Snad mi to promine a my se vrátíme do starých kolejí a budeme oba šťastní.
Zítra si ho beru domů, bojím se jak to teď bude, jak ho odloučím od velkého stáda..Ale musí to myška vydržet..ještě měsíc.. a bude mít koňského kamaráda na 2měsíce a možná až do zimy.. ♥
Tady u tohoto videa brečím jako želva..


[3.června 14]Pomoc!Začínám růžovatět

3. june 2014 at 19:04 | Şimi Maple |  Zápisky ze života
Ahoj,ahoj!
Jak válčíte ve škole? Já začínám být pěkně znavená a to mě ten nejhorší týden ještě čeká.. Z té bioly (genetiky) jsem dostala za 3.. "paráda" :D Ale jinak se známky za tento týden pohybovaly kolem 1 a 2 takže jsem spokojená.
Dneska jsme měli 3 hodiny matiky a teda..matiku nechci hodně dlouho vidět..A už vůbec z ní nechci psát v pátek čtvrletku :/ A závisí mi na ní známka, momentálně mám průměr 3,4.. Celkově za tento týden se počet hodin z matiky vyšplhal ze 3 na 7 :D :D Why not.
Zítra mě čekají další 3 písemky - čeština,děják,němčina a nechce se mi učit ani jedno..Češtinu umím tak z polovičky, děják vůbec a o němčině raději ani nemluvím..Achjo.A to úžasné mokré,zimné,vlezlé počasí mé náladě moc neprospívá.
Už mi z toho všeho tak moc šplouchá na maják že se mi začíná líbit růžová.Zhruba od svých 10ti let jsem ji nemohla vůbec vystát.V mém šatníku byly max.2 kusy této barvy.A dneska jsem měla pocit že jsem růžové prase, ale maminka mi řekla "no konečně se začínáš oblíkat jako holka a pomatčuješ se!" :D A kupodivu má pravdu, teprve teď když mi klepe 18tka na dveře o sebe jako holka začínám nějak dbát.. Začínám řešit oblečení, a v líčení jsem taky trošku popošla dál. (Od 9vítky si dávám jenom řasenku, a teď jsem přidala i oční linky, bacha na mě :D) Ale né že bych předtím byla nějaká "flundra?" :D jen jsem raději nosila volné,obyčejné hadry, a k tomu tenisky..Nójó jednou to na mě přijít muselo.Když jsme u toho zrovna si dělám růžové nehty (konce) a rozhodovala se mezi růžovou a černou podprdou..ale černá nakonec zvítězila.. :D
"Jen růžová to může být..trdddtrdd tt.." Ne. Zas taková Barbie se ze mě nestává.. Jen se v mém stereotypním životě objevují změny.

Vlevo - moje úplně první fotka v kabince! :D Důkaz že i já na sebe dokážu obléct šaty! Začínám pomalu vybírat na taneční a tohle jsou velké favoritky..
Vpravo - nemohla jsem odolat těm barvám, a vůbec, gumičky se mi ztrácí z nevysvětlitelných důvodů, potřebuji do zásoby :D

[1.června 14]nezapomeň se dívat > JŘ na víkend!

1. june 2014 at 21:00 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Aloha!
Dneska to bude zase deníček.V pátek jsem nakonec u koně nebyla, přijela jsem do Opavy docela pozdě a byla jsem taková "přejetá" že na mě něco lezlo,byla zima, tak jsem raději ten jeden den oželila než pak lehnout na celý týden (což si nemůžu dovolit kvůli škole)..Na nádraží mě vyzvedl bráška :3 takže jsem se nemusela trmácet ještě autobusem, ale vezla si svojí zadnici hezky v autě.
Ten den jsem už nic zvláštního nedělala jen se válela u telky u které jsem vydržela až do půl 2 ráno - byl nějaký dobrý film, ale už nevím jak se jmenoval :D takže jsem pak spala až do půl 10.
V sobotu jsem už za koněm jela - konečně vysvitlo sluníčko takže jsem si to hezky štrmácela na kole na kterém jsem od loňského léta neseděla.U koně to bylo totální fiasko,nebudu se rozepisovat stačí že jsem se dozvěděla že rozkopal jednu stranu boxu a vyvrátil sloupek.A na tréninku mě chtěl předpisově sejmout, což se mu nepodařilo a za trest si máknul že z něj lilo...Mám z toho blbý pocit, z těch koní mu začíná hrabat a stal se z něj nepředvídatelný zákeřák..Ten vztah co jsme budovali 2 roky je v prdeli, jsme úplně na nule..Proč nezničit 2letou práci za 7dní? :(
Z tréninku jsem se vracela mrtvá únavou a s náladou na bodě mrazu protože mě fakt mrzí jeho chování.
A dneska jsem se probudila s tím úžasným pocitem jak cítíte každičký sval na těle.Ono včera jsem si fakt nevozila prdel na tom koni, docela se divím že mě nesejmul na některé překážce..Bolí mě snad všechno od nohou,po záda,ramena a krk...O to víc se mi opravdu hodně moc chtělo jet vlakem zase domů.A to jsem netušila co mě ještě čeká.
Umíte se poučit z vlastních chyb?Já ne. Aneb když si zjišťujete autobusy a vlaky tak ať vám to krásně navazuje nezapomeňte že je víkend....To já jsem si tak krásně našla spojení vlaku a busu s tím že na nádraží přijedu 17:02 a 17:10 mi od tama jede autobus až domů.. Čekám ,čekám.. 17:09..17:10..17:13..bus stále nikde..17:16.. "Ty krávo vždyť je neděle!!!" jdu se podívat na jizdní řád a jasně, 17:10 to sice jede, ale přes týden!Přes víkendy to nejezdí vůbec.Tak si můžu poděkovat leda sama sobě jaká jsem trubka a uvažuju co teď.Rozhodnu se jít na jiný autobus a tak zamířím k nám do Globusu,jenomže jsem tam už půl hodiny před busem a čekat se mi opravdu nechtělo, tak jsem se rozhodla jít pěšky. Je to sice blbých 4km, ale ne když se vám při každém pohybu ozvou svaly které protestují.. No ale něco jsem udělala pro své tělo :D Sice jsem při příchodů domů zfutrovala část Nutelly a teď do sebe cpu jahodovou Milku, ale tak co už.A doma jsem byla dokonce o minutu dřív než ten autobus!
Mějte se hezky :)

Vlevo - taková normální malá pisemku z Biologie která mě zítra čeká.. Fuj genetika!
Vpravo - Mňam mňam domácí salátek :3

Vlevo - Miluju každotýdenní cestování vlakem :3 výhled z City Elafááánt <3
Vpravo - v půlce když jsem šla pěšo domů.. :D
Mňami :3Jinak kdyby jste se divili nápisu tak je to Nutella z Itálie :D