September 2014

Výlet na zámek Raduň

28. september 2014 at 21:13 | Simi Maple |  Fotky
Tak se zase po nějaké době hlásím k životu.Jsem unavená po další lekci z tanečních, tak nechávám odpočívat nožky a to co jsem dneska vytančila, cpu zpátky v podobě zákusku :D Mňam.
Včera jsem překecala prarodiče že se zajedeme podívat na záměk Raduň na Opavsku. Miluji historii a zámky to je můj pravý domov.Vážně nevím, proč jsem se nenarodila v dřívější době,ideál 17.-18.stol v nějakém to vyšším postavení.Jak já bych si to užívala ♥ No, konec řečí jdu vám výlet převykládat.
Je možné si zakoupit 2 okruhy prohlídky.
1. prohlídková trasa - vede přízemím, patrem a podkrovím jižního křídla:
(jižní vstupní hala, knížecí jídelna, dámské a pánské salóny, malá a velká knihovna, obytné místnosti komorníka, komorné, společnice, guvernantky a zámeckých dětí, hygienické zázemí)

2. prohlídková trasa - vede patrem a podkrovím severního křídla:
(severní vstupní hala, kuřácký a hudební salón, knížecí pracovna, hostinská obytná ložnice párová, hostinská obytná ložnice individuální, ložnice doprovázejícího sluhy, hygienické zázemí)
(zdroj web.stránky zámku)

My jsme si zaplatili pouze první okruh, a museli zhruba půl hodiny vyčkat, dokud nebyl čas prohlídky.Tak jsem se různě loudali po zámeckém parku a nafotila jsem si alespoň pár fotek.
Samotná prohlídka pak trvala něco před hodinu ( uvádějí 70minut ).Měli jsme příjemnou průvodkyni, bohatý výklad a exteriér zámku byl.. prostě boží.Tak historický! Moje představivost jela na plné obrátky a živě jsem si představovala jak se po pokojích procházejí lidé z té doby.
No dost povídání,pokud vás zajímá více historii odkazuji vás na sebové stránky zámku -> http://www.zamek-radun.cz/
Já jsem byla nadmíru spokojená :) Bohužel focení v zámku bylo za příplatek (100/osoba) a to se mi vážně platit nechtělo,budou vám muset vystačit fotky zvenčí :)Co bych si chtěla splnit/koupit do roku 2016

25. september 2014 at 17:23 | Simi Maple |  Články
Každý má určitě nějaký ten sen,touhu nebo přání.Já nejsem vyjímka.Postupem času se mi však mění priority a překopávám svá přání od základů.Napadlo mě si to napsat černě na bílém a za nějakou dobu se podívat co se mi z toho splnilo,co jsem pozměnila nebo co jsem vymazala úplně.

Deathly Hallows přívěšek.Po něm jsem toužila zhruba od roku 2010 kdy jsem viděla 7mý díl HP.Nakonec jsem si své přání splnila až teď, v září 2014.O to víc ho hrdě nosím na krku a nedám na něj dopustit.Nosím ho pro štěstí a jako poznávací znak že jsem fanynka Harryho Pottera i přes to, že jeho sága dávno skončila..Poněvadž v mém srdci neskončil nikdy.
(Kdyžtak jsem o něm psala v tomhle článku tak se můžete podívat,je tam i jeho fotka)

Londýn.Anglie!Zhruba od 15ti let mě začalo lákat se tam zajet podívat a čím jsem starší tím větší má touha je.Miluji angličtinu a nejde mi :D Chci z angličtiny i maturovat - on by mě taky raději náš učitel na matiku vyhodil oknem než aby mě připustil z matematiky - tak se snažím.Ale mám velké,velké nedostatky ze základní školy.Dokonce uvažuji na příští prázdniny o nějakém kurzu angličtiny nebo tak něco :) S Anglií se pojí i návštěva Warner Bross kde se natáčel Harry Potter, nojono, srdcová záležitost je ten slavný pan Potter.(Psala jsem o tom článek který si můžete přečíst na tomto odkazu)

A další srdcovka,tentokrát Paříž.Říkám že miluji poznávání světa a Londýn s Paříží jsou ty TOP. O Paříží básním zhruba 2 roky intenzivně a letos, co starší brácha vzal svou přítelkyni na zájez do Paříže jsem jenom zbožně slintala.A když se pak vrátil, ukazoval fotky a vyprávěl kde všude byli a co viděli, užívala jsem si to a představovala si to jak to bude až se tam někdy podívám taky.A možná malililinko tiše záviděla, ale přála jsem jim to.Vydělal si na to sám a pozval svou přítelkyni - není to krásné? A hodně, hodně mě láká představa Paříže v zimě.To by ovšem musela být ta úplně pohádková zima s kupou sněhu .. ♥


Focení! Miluji tuhle činnost.Před 2mi lety, jsem si udělala radost s dopomocí rodinky na Vánoce, a koupila jsem si zrcadlovku Nikon.Ovšem docela dost rychle jsem se, z představy že zapnu foťák udělám cvak a vyleze z toho ta dokonalá fotka jako ty, co kolují internetem, vrátila zpátky na zem.Nejvíce mě teda baví fotit zvířata a přírodu.Nebráním se však ani lidem, a když mi někdo zapózuje přirozeně s úsměvem před objektivem, je radost ho fotit.Známá od mamky má sestru která je profi fotografka, a pokud by někdy byla příležitost a ona by mě vzala, mohla bych ji asistovala v ateliéru (pomáhat s přistínováním atd.) takže kdyby to opravdu vyšlo,byla by to neuvěřitelně velká zkušenost.A můj sen ? Cestovat a fotografovat ♥ Takže v blízké době si chci dokoupit objektiv, protože s tím základním který jsem dostala při pořizování si už nevystačím a chci se dál rozvíjet, a to mi ten objektivek moc neumožňuje.Bohužel však peníze nekradu a už tak šetřím na cestu do Londýna a teď ten objektiv.Tak uvidíme jak se to nakonec vyvrbí.Tohle jsou tak nějak sny které bych si chtěla splnit v blízké době.Londýn a objektiv jsou na 90% tutovní věc, pokud se teda nic nepokazí, a Paříž možná taky.Ale jak říkám - peníze nekradu a našetřit + vydělat si nebude lehké, kor když tyto sny stojí nějaké ty tisíce.Naštěstí brigáda bude, ale jestli to na vše vystačí, to je opravdu ve hvězdách.Ale kdyby člověk neměl své sny a cíle, pro co by měl žít ?

Traveling...♥

24. september 2014 at 22:09 | Simi Maple |  Články
Nemáte pocit že někdy mrháte se svým životem? Já poslední dobou ho mívám skoro pořád.Už od malička miluji cestování,poznávání světa.Objevila jsem v sobě své druhé já,které nadšeně zasalutuje ihned co vypadne ze svého rodného města, a po přejetí českých hranic pomalu omdlívá radostí.
Miluji letadla.Ten pocit když jste ve vzduchu,napnuté nervy že letíte vstříc novým zkušenostem...Nové prostředí,místa,lidé..
Neříkám že ČR nemám ráda.Mám, přece jen je to moje rodná země, v žilách mi koluje česká krev.Ale čím jsem starší, tím více si dokáži představit, že bych z ČR odjela.Ať už natrvalo nebo jen na nějaký čas, to už není tak podstatné.Jen mi to prostě koluje hlavou..Ale kolovat mi to může, že ano.Záleží na mnoha faktorech jak to nakonec dopadne..
Za svůj život bych toho chtěla hodně procestovat.Rozumíte - dokud můžu chci toho využít.Nejvíce mě láká Londýn (Anglie) a Paříž(Francie).A možná se mi obojí splní příští rok.Londýn s kámoškou,Paříž s mamkou - dámská jízda! Potom mě hodně láká USA - Miami,Las Vegas,.., Afrika (vidět na vlastní oči lvy,žirafy,zebry,... ve své domovině ve volných stádech? To je sen!) Kanada (musím přece poznat zemi která mě spojuje s mým příjmením :D ) Řím (taková srdcovní záležitost),Egypt, vrátit se už po několikáte do Řecka(holt Řecko miluji..) ,Španělska...prostě poznávat ostatní kontinenty. Do svých 18ti let jsem byla na hodně místech. A to díky rodičům a rodinným dovoleným, pokud si vše dobře pamatuji tak to bylo 1x Chorvatsko, 3x Řecko , 2x Španělsko,1x Slovensko,1x Turecko, 1x Rakousko.. Jsem za to samosebou vděčná, ale není to ono.Aby to nevyznělo blbě - sice jsem tam byla, ale z té země jsem nepoznala takřka nic, baví mě památky,příroda,zvyky lidí,historie..(Miluji dějepis už od základní školy)Takže se budu muset vydat na vlastní pěst. Ale do toho je ještě dlouhá doba, teď je mojí prioritou dodělat střední školu, pokud možno úspěšně :D A pokud mě v ČR nezaujme nějaká vysoká škola, protože v mém rodném města taková žádná není,uvidíme jak to bude dál.

(Pohled na východ slunce z letadla, cesta do Turecka rok 2013)

Každý říká "běž a odcestuj", ale ono to není zase tak jednoduché.Mám tady zázemí,rodinu,přátelé..Jistě, zázemí tady bude vždy, a co se týče rodiny a přátel žijeme v 21.století existují různé technické vymoženosti.. Ale pak tu mám svou životní zálibu a to koně.Pomalu se smiřuji že Halík tady věčně nebude ale i tak je to těžké.Stačí být v jeho přítomnosti pár sekund a uvědomím se co pro mě ten tvor znamená a jak neuvěřitelně moc mi bude chybět,jak mi to bude rvát srdce.
A myslím si, že je úplně zbytečně teď něco řešit.Do té doby se může stát cokoliv, třeba je to jen moje bláznivá myšlenka a nikdy z ČR na vlastní pěst nevypadnu, ale..Ale!Tahle bláznivá myšlenka se mě už drží nějaký ten rok a nechce se pustit potvůrka jedna :)
NEVER SAY NEVER...NEVER GIVE UP!

14.9-23.9.2014 co se dělo?

23. september 2014 at 22:16 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Ani se mi nechce věřit že jsem naposledy psala před více jak týdnem.Mám pocit že čas teď letí 2x tak rychleji.A upřímně řečeno, ani nevím co se za tu dobu už událo.Ale pokusím se zalovit v paměti a přece jen něco vyštrachat.
2.lekce v tanečních.
Tak úspěšně jsem absolvovala další lekci.Ale prostě si nevzpomenu co jsme se učili :D Vím jen že otáčky k tancům které jsem se učili předchozí lekci ( cha-cha,polka,blues,waltz) a naučili se tuším další tanec jehož jméno vážně nevím.
Následující celý týdem jsem měla blokovou praxi.A učili jsme se řídit traktor,přesazovat stromky + jejich kotvení,sekat trávu sekačkou a traktorem(vůbec to nedělám doma,kdepak...),dlaždit chodník(a teď vážně..proč bych já měla umět vydlaždit chodník?:D) a přesazovat velké hrnkové rosliny :D Zní to vážně skvěle, ne ?

O víkendu jsem jela za Halíkem tak to taky byla sranda :D Překopíruji tady zápisek z toho dne,bude to rychlejší.
Pátek:"To byla dneska jízda:D pokud je něco u koní co nemam ráda, tak to je nevyježděný kůň..A horši je už jen nevyježděný Halik :DD 3 týdny bez ježděni se na něm teda podepsalo i s úroky :DD ten zkoušel ! Tyvado to už dlouho nepředvedl takové zkoušeni zda-li si stojim za svým... Dokonce zkoušel i vzpínačku na zadní nohy, neřad jeden :DDD Energie za tři koně. Ale druhou polovinu vyjky šel už krásně a byl statečný! Prošel metr od obřiho traktoru na sbíráni jetele a ani nemrkl. No pak se o deset metrů dál bál větve :DD "
Sobota:"Asi si nikdy nezvyknu na to, že když s Halčou nějakou dobu nepracuji dostaneme se na úplný začátek.Dneska jsem místo ježdění si ho vzala na připomenutí základních věcí vychovanosti.Protože mi na vodítku zase začal žrát když se někam šlo,přebíhal mě a různě do mě narážel.Takže hezky na vodítko,tušírku do ruky a jdeme cvičit.Pfff to byla namáhavá práce vám povím.Ale psychická než fyzická..Dokonce když jsem po něm vyžadovala ustoupení zadkem vypral po mě zadní nohou.Sice netrefil ani to nevzal přímo cíl má noha,u ale zvednul ji a mírně vykopl mým směrem.Tak to mu přiletěla taková šupa že ustoupil předpisově a nevěřícně na mě koukal co se to stalo.A já koukala na něj protože takhle vysloveně proti mě (pobídce) snad nikdy nevykopl.Ale uvědomil si že přestřelil a za celou dobu už ani náznak šklebení.Hezky si mě hlídal i můj osobní prostor a to i v klusu na ruce.Takže k něčemu to bylo."

Původně jsme měli jet na závody s koněm, ale nakonec jsme to s trenérkou nechaly být, a ona stejně onemocněla, takže bychom neměli odvoz :D No a v neděli zase rychle domů abych stihla další lekci v tanečních.Bylo mi docela bídně, ke konci už mě tak šíleně třeštila hlava že jsem myslela že umřu.Nadopovala jsem se práškama a o půl 9 zalehla do postele.To se prosím u mě nikdy nevidí.


Jinak ve škole se to zatím dá, psali jsme už plno písemek, a známku nemám ještě ani jednu.Jo vlastně, jednu za práci v hodině :D Včera jsem si byla konečně koupit vytoužené černé kalhoty.Vysolila jsem za ně sice 530,- nebo za kolik vlastně byly (New Yorker) ale jsou prostě skvělé.Byly tam dvoje, jedny za 399,- a druhé za těch 530,- A bohužel příjemnější byly ty drahší :D To taky bylo fajn když jsem se mamince stratila v 8 večer v shopinu, a měla její mobil u sebe, takže jsem se s ní neměla jak spojit :D :D Pak si to celá šťastná štrásovala ke mě s novou kabelkou v ruce, úsměv od ucha k uchu.A já nervy kde ji mám hledat :D
Už mě nenapadá nic co bych vám řekla, tak dobrou noc:)

Kotě sem a kotě tam,všude kam se podíváš.

13. september 2014 at 17:54 | Simi Maple |  Fotky
Dneska vám přináším spíše foto článek naších malých černoušků.Před třemi měsíci se k nám přivandrovala kočka a my v domnění že je to kocour, ji pojmenovali Mikeš.Jenomže on to kocour nebyl a 8.7. nám porodila koťata.
Ovšemco bylo k neuvěření tak nám je přinesla ukázat ani ne den po narození.Přišla se pochlubit s mádětem v tlamě a my byli celí šťastní že máme pouze 2 koťátka.Jenomže za pár hodin nám přinesla ukázat i zbytek a nakonec se z toho vyklubalo 5 černoušků.
A dávají mamině zabrat.Jsou to čiperné kuličky, lezou po všem co najdou,perou se mezi sebou a když spatří člověka přiřítí se na něj jako stádo divokých šelem.Nejvíce milují zelený smeták a mámin ocas, to je ta nejlepší hračka na světě.Jo a ještě lozit člověku po noze :D Ale jsou rozkošní ! Prozkoumávají okolí,lezou do bot,ožužlávají tkaničky a už zkoušejí sami papat.
Jo prdelky za chvíli vyrazí do světa.

Když jsme u těch koťat co si o tom myslíte ? Mikeš, hned jak jí koťata vezmem(darujeme kde se dá) jde na kastraci.Je to sice nádherně roztomilé jenomže se to nedá, kor když kočka může mít až 2 vrhy ročně.Kočky nikdo nechce,je jich plno a absolutně nesouhlasím s tím koťata topit nebo jinak zabíjet!

Nešiřte fotografie dál,stahuje se na ně mé autorské právo.


Splněný sen.

11. september 2014 at 20:16 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Ahoj studenti. Máme krásné počasí že ? Já si teď uvědomila že zítra ráno mám první jízdy v autoškole a má pršet. Takže moje první jízdy a rovnou v dešti,lépe to začít vážně nemohlo.Nevím jak vy, ale já bych raději první jízdu absolvovala za sluníčka.Ale musím přiznat že se těším.No,ovšem nějaké nervy tam schované jsou a já jsem si jistá že až sednu za volant tak že se přihlásí o slovo.Chtěla jsem si zkusit řídit ještě před autoškolou, ale každý říkal "ne,počkej až na autoškolu,je to nejlepší" tak jsem teda vyčkala a zítra se uvidí.Spojka,brzda,plyn.
Musím se vyzpovídat.Začínám propadat závislosti s názvem "utrácení peněz za hadry." Pomoc! Ale ne, zas tak vážné to není.Ošem co jsem za poslední týden/dva vyvalila to jsem nedala za celý rok,haha.
Jenom do tanečních to dělá dvoje šaty,boty a bolerko.A mimo taneční pak ještě sako po kterém toužím už tak půl roku :D,červený šátek který jsem kupovala výhradně k němu a pak serepetičky v podobě náušnic,ozdobnou čelenku,pásek a silonky kterých v tanečních není nikdy dost :D A zlatý hřeb nákupu přívěšek Deathly Hallows.Srdcová záležitost od roku 2010.Splněný sen.Zbožňuji ho, a upřímně si užívám ty závistivé pohledy lidí kteří ho poznávají a dychtivě po něm koukají.Ha,nedám,moje,nešahat,koukat.

Dneska jsme už psali první písemku a rovnou neočekávanou.Lépe to začít vskutku nemohlo.Ale měla bych mít nejhůře za 2, se štěstím za jedna ale měla jsem tam drobné chyby takže bohužel je na čase udělat pápá jedničko. A zítra další, alelůjá oslavujme toho kdo vymyslel předmět Geodezie.
Je mi zima.Ale jsem líná si jít pro mikinu nebo deku.V noci mě tak neuvěřitelně štval komár!Myslela jsem že ho zabiju, a taky se stalo.Ráno.Neřád jeden a kolik mojí drahocené krve pozřel! Teď na mě mamina nedočkavě volá,ha chce udělat melír.Už zase.Že já si z toho neudělám přivydělávají činnost.Praxi v tom už mám díky mamině co furt vymýšlí nějaké změny na té její kebuli.
Na víkend mám připravenou brigádu tak se těším, penízky tady jsém (neberte to vážně :D ale penízky se hodí vždy,kor když plánuji cestu do Londýna + pokračovací taneční) ! :D Snad z těch dětí neporodím ježka - budu dělat instruktorku pro děti u koní.(Něco jako příměstský tábor na víkend u koní)Ale třeba chytneme super partu a budou to úžasné 2 dny plné legrace!


Konečně mám šaty vyřešené

9. september 2014 at 20:36 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Čaučau. Jsem mrtvá :D Dneska jsem s maminkou prochodila obchůdky a nakoupila si konečně dvoje šaty na taneční.Chodím po obchodech už tak týden v kuse,byla v každém krámu a nikde nic neměli.Tak jsem si nakonec našla nějaké šaty na aukru a že je objednám od tama.Ale dneska při mě stála šťastěna.
Koupila jsem hned dvoje šaty a to každé za 199,- No neberte to za tu cenu. Mám dvoje a z aukra bych za tu cenu měla jedny a to bych ještě připlácela..Takže jsem hrozně ráda že to mám z krku a už mám patery šaty které budu střídat + šaty pouze na půlkolonu a chybí mi už jen koupit šaty na šlusku (závěrečné taneční), ale ty rovnou už budu mít i na maturitní ples.Zabité dvě mouchy jednou ranou.
K tomu jsem si koupila nádherné bolerko s krajkou na zádech ( jsem na krajky úchylná :D) :3 sadu tří náušniček a bílou podprdu kterou jsem nutně potřebovala pod bílé šaty :D (Nevím proč ale můj šatník obsahuje pouze černé podprdy..) A vyhlídla jsem si jedno boží sáčko na které si dělám zálusk a za ušetřené penízky za šaty si ho pořídím, musím si přece raz za čas udělat radost.
Červené šaty jsou kratší, asi se spíše hodí na ča-ča styl, ale padly mi do oka a řekla jsem si že je tam nemůžu nechat za tu cenu :D (omluvte ramínka na fotce.. v tu chvíli mi to nedošlo) U těch hnědých mě trošku mrzí že nejsou v jiné barvě, ale tak oživím to nějakým náhrdelníkem a bude to dobrý.A zase, za tu cenu bych těžko pořídila jiné.A navíc jsou z úžasného materiálu :3 Zadní "sukně" je o něco delší, něco pod kolena, a dají se vynosit úplně v pohodě na "normální" nošení ne jen do tanečních.Fotku v nich nemám,třeba příště :D A navíc oboje mají třpytky..Další věc na kterou nedám dopustit. :D
A to je tak vše.Vlastně ne, teď jsem si vzpomněla.V pátek ráno mám první jízdy z autoškoly! :D :D To bude sranda,já a za volantem,haha.Nechoďte na cesty máte-li svůj život rádi.


Pocity před a po první lekci v tanečních

8. september 2014 at 21:49 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Tenhle článek jsem začala psát 6.9. v 20:07 a zveřejním ho až zítra nebo pozítří až budu moct vyprávět po odtančené lekci kterou mám zítra od 5 do čtvrt na 8.

Nervy mi začínají pracovat.Ach božínku co čeho jsem se to namočila.Proč jsem se jen hecla že do toho půjdu? Asi hodinu zpátky jsem si vzala na sebe botky a - do háje vždyť v tom sotva umím chodit v kroku natož v tom odtančit 2 hodiny! Mám pocit že se mi každou chvíli zvrtne kotník a já se rozplácnu jak široká tak dlouhá.. Jsem nervózní a moc. Zároveň se těším, jen kdybych uměla chodit v těch zatracených botech! Hned bych byla klidnější.Do háje zeleného proč to nemůžu odtančit v teniskách nebo balerínkách! To bude trapas až se tam fakt vymelu :D(jedno z naších pěti koťat :D a ty prokleté boty které mě zítra asi zabijou :D)


(Miluji třpitivé věci :D)

7.9.2014 - 20:34
Děcka! To bylo tak úžasné ! Já jsem z těch tanečních úplně nadšená ! Ráno to bylo ještě dobrý ale jakmile jsem se začala chystat začlo mě bolet břicho a nervy začínaly pracovat :D A úplně zbytečně. Fakt,už dlouho jsem z něčeho nebyla tak nadšená.

(Já a bráška, cca 30minut do odchodu z baráku :D )

Sice mě nožky bolí jako kdybych prochodila 50km, a zítra asi nevstanu, ale to není důležité :D A přitom byly povolené baleríny ale když jsem už ty boty koupila řekla jsem si že ty podpatky risknu - je to hezčí,společenské a dobrá průprava na ženský život :D A perfektně to klape! :D :D
A teď k mému tanečnímu já.Dokud jsme tančili každý sám za sebe tak jsem neměla problém vůbec s ničím,chytla jsem si tempo i rytmus a vše mi vycházelo.Jakmile jsem se však dali do páru bylo to na nic.Můj partner mi šlapal na nohy, kroky nám vůbec nevycházeli a pokud jsme se sehráli alespoň na několik vteřin byli jsme rádi.Ale co čekat od první hodiny? :D Nějak to doladíme na stejnou vlnu a bude to dobrý.
Celkem jsme se učili 4 tance a to polku (ta nám vůbec ale vůbec nešla :D) blues (ten nám šel jako jediný bez chyby :D) waltz ( to mi partner došlapal nohy -.- a furt to dával za vinu mě,přitom já jsem šla normálně v tempu on snad dělal nějaké kroky navíc nebo co:D) a ještě ča-ču ( ta nám šla taky dobře a můj top styl tance :D) Náš mistr tance (Zdeněk Chlopčík) je neuvěřitelný bavič a díky němu celá lekce probíhala za naprosto uvolněné atmosféry a každému hrál na obličeji úsměv od ucha k uchu.
Těším se na další hodinu a už teď uvažuji že půjdu do pokračovacích lekcí, a to jsem do dnešního večera byla jistá že jsem totální dřevo na tanec.Jsem vážně moc ráda že jsem se rozhodla tam chodit - je to vážně super!Ne, vůbec se té fotce nesměji :D ..

Warner Bros těš se!

6. september 2014 at 13:21 | Simi Maple |  Články
Tento článek chci věnovat jednomu místu kam se z celého srdce těší jako snad na nic jiného.
Milovníci Harryho Pottera zbystřete.Určitě znáte filmové studio Warner Bros že ano? A pokud ne, tak teď už ho znát budete.

Warner Bros je studio ve kterém budete moct shlédnout kulisy z natáčení Harryho Pottera z celé ságy.A který fanoušek by nestál o to procházet se Velkou síní,nahlédnout do Brumbálovny pracovny nebo vidět Moudrý klobouk? Spatřit oblečení z filmu,učebnu lekvarů,procházet se Příčnou Ulicí, a mnoho mnoho dalších věcí? Pokud jsi správný fanoušek tak jsi na všechny tyto věci odpověděl ano.

Obchůzka celého studia vychází prý na 3 hodiny, a cena je různá. Pokud jsem na oficiálních webových stránkách našla správnou cenu vychází to na £31.00 což je v přepočtu zhruba 1085,-Kč. Podle mého názoru směšná cena za splnění snu a možnosti vše vidět na vlastní oči.

Já osobně se tam chystám příští rok s kamarádkou.Plánujeme London tour a hlavním bodem bude právě Warner Bros Studio Tour London, the making of Harry Potter.
Nejdříve jsme chtěly o jarních prázdninách, jenomže nám vychází už v únoru a to je ještě zima,tudíž si to necháme na léto.Jenom cena letenky bude o něco vyšší.No vlastně měly jsme jet už letos, ale nakonec nám to časově nevyšlo,bohužel.Bude to pro mě splnění snu a taková ta krásná tečka za ukončenou sérií Harryho Pottera :)

Našla jsem pro vás pár fotek na internetu a nějaká videa abych vám ukázala jak úžasné místo to je.A příští rok vám možná už hrdě budu ukazovat vlastní fotky a videa.Plánujete se tam někdy zajet podívat ? Nebo chtěli by jste ?

Vstup do studia.


Jsem puntičkářka co se týče sešitů.

3. september 2014 at 17:10 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Taky musíte mít sešity vzorně napsané,vyznačené těmi super zvýrazňovači a hlavně přehledné?Já jsem na tohle úplně vysazená.
Zapomněla jsem vás pozdravit,tak tedy ahoj!Už jste naběhli do školního rytmu?Já ne.Po dnešních 5ti hodinách jsem byla už mrtvá,prdel jsem měla přesezenou už jsem nevěděla jak si sednout :D (nejpohodlnější je dát si nohy na sousedovu židli a psát na nohou :D - osvědčeno u loňského školního roku kdy jsem tak přežívala šíleně dlouhé dny) a opravdu nevím jak budu zvládat těch 9hodin 2x týdně :D Ale mohlo to být horší, vypadá to že nemám ani jednou na 7! Loni jsem měla 3x a když byla praxe tak 4x týdně. :D To byly příjemné budíčky v 5:15 a fungovat pak do 15:30 -> to byl záhul. :)
Tento týden jsem nezačala zrovna nejlépe, předevčírem jsem šla spát až kolem 2 ráno a veze se to se mnou ještě teď.Včera jsem v té škole usínala,přišla jsem domů a spala do půl 7 večer.Probudila jsem se akorát na Ulici! Haha,smějte se.No a co, prostě mě to baví sledovat :D A pak měla logicky problém zase usnout takže mám úplně překopaný spací rytmus, což zapřičinilo dnešní zaspání do školy.Ale musím se pochválit, za 15minut jsem stihla vše co obvykle dělám 40minut :D

No, žvaním jenom o sobě, jsem to hrozná bytost. Jak si vedete sešity studenti? Já je musím mít přehledné,krásně popsané a hlavně upravené barvami jinak se z toho nedokážu nic naučit, prostě mám blok :D Mám fotografickou paměť a díky barvám si to dokáži lépe vybavit v tom mozku :D Takže moje momentální sbírka činí 9 zvýrazňovačů a 10 mikrofixů bez kterých nedám ani jednu hodinu ve škole, díkybohu tomu kdo je vymyslel, pro mě je bůh.


Už jen 4dny do tanečních! Začínám být mírně nervózní, ale těším se jako malé dítě na písek. Budu tam mít pár známých tváří takže o srandu nouze nebude, kor když můj taneční partner je největší mamlas co znám.Kdyby někoho zajímalo proč jdu do tanečních až teď - nechtěla jsem :D Až letos jsem si řekla že do toho jdu je to přece super zkušenost do života..No tak uvidíme jestli si nezlomím kotník při první lekci, protože podpatky a já? Hahaha je to krásné ale neumím v tom chodit :D
A pár fotek na konec, jen mě nesežerte za to zrcadlo a foťák :D Já sama to nesnáším, ale měla jsem dlouhou chvíli a dlouho jsem nestála před objektivem tak jsem si to prostěmuselapřipomenoutpochopte.
Fotka s bráškou a poslední fotka kterou jsem dělala pro ODISku.Nechtějte po mě ať se tvářím vážně - neumím to.Pak to takhle dopadá :D Fotka stvořená jak do věznice,jen to číslo mi chybí v ruce :DD