April 2015

Týden přežití

20. april 2015 at 19:56 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Tak jsem ten týden úspěšně přežila..Ale nevím.Je to prostě divné.Vždy si řeknu že skočím na blog a vůbec, ale opravdu vůbec se mi potom nechce nic psát.To nadšení prostě vyprchá během vteřiny! :D
Škola je hektická.Autoškola se řítí do finále a moje zdraví se během krátké doby úplně pokazilo.Na začátku roku jsem přechodila nějakou tu chřipku,angínu a teď stačí opravdu jen málo a jsem hned nemocná.Do toho se mi objevil z ničeho nic po 18ti letech ekzém a aby toho nebylo malo, projevila se u mě docela silná alergie.Chce se mi brečet.

Nevím co psát..Nemám vůbec energii,chuť a nic prostě.Nejraději bych se vykašlala úplně na vše..Nebaví mě fotit, nebaví mě trávit čas se svým koněm, nebaví mě nic.Nejlépe se někam zašít a nevylézat! A nejlépe někam kde není žádná lidská bytost..
Tak snad vám se daří lépe :)

Učit se, učit se, učit se...

12. april 2015 at 22:07 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Kdo by to nemiloval! Všichni jsme vášniví studenti kteří prahnou po nových vědomostech které nikdy nevyužijí.
Ahoj.Tak jsem se přes víkend absolutně nedokopala k blogu - nebyl čas.A dneska už od 5ti odpoledne pilně studuji angličtinu.
No do prčic.Normálně mám v hlavě vygumováno a nedokážu sesmolit pomalu ani jednu kloudnou větu! Jsem úplně grogy.A to ten týden teprve začíná.. Oh my got.Nechci ani pomyslet co mě tento týden čeká !! Ale jak jsem již psala, dnešní příjemně teplou neděli jsem strávila nad angličtinou.. (Dopoledne jsem si byla zajezdit a jak mi bylo fajn! Kůň mě sice místama málem sestřelil, ale to ser pes) Vytáhla jsem si svoje supr čupr materiály, pobrala to všechno ven na terasu a ... slunila se.Ale ne, dokonce jsem tu knihu i otevřela a vypadala si nějak takto..
study tumblr - Google keresés

Vůbec jsem nevěděla kde začít.Píšeme čtvrtletku a já na to čuměla jak tele na nové vraty.A završila to naše kočka která mi hupsla na křeslo, vydrápala se mi na notebook co jsem měla na klíně, schoulila se do klubíčka a na tom ntb se rozhodla dát si voraz. No nemilujte to stvoření, fakt že jo.
Kočku jsem setřepala a s novou motivací se do toho vrhla.Ovšem tak nějak jsem zjišťovala že mám málo materiálu a hledala na netu. Ach, děkuji bohu že někdo byl tak vševědoucí a založil stránku helpforenglish.
No... Takže tak.Už několik hodin jsem zahrabaná v ajině a stejně si myslím, že mi to je úplně k ničemu.Ale co, alespoň mám ten pocit že jsem se na to nevy...prdla úplně a něco pro to udělala..Každopádně zítra budu vypadat nějak podobně.
Didnt study

Takže rekonstrukce blogu se přesouvá na dobu neurčitou, budu ráda pokud tento týden plný čtvrtletek přežiju.Mějte se krásně a učení zdar.
No super, teď jsem zjistila že mám zítra na 9, tak si to ráno ještě alespoň projedu a budu se modlit ať to napíšu alespoň na 3 :D

Rekonstrukce?

10. april 2015 at 13:02 | Simi Maple |  Informace ohledně blogu
Čauky.Chci jen napsat že tento blog celý prochází renovací.Promazávám staré články,mažu rubriky,přetvářím vzhled.Chci aby byl zaměřený pouze na fotografie a mé osobní žvástky alias deníček.Takže mažu články které s tím absolutně nesouvisí.
Takže to tady teď vypadá tak jak to vypadá - příšerně.Ale doufám, že do konce víkendu to celé překopu a vše už pojede jak má :) Mám toho sice hodně do školy a jiné věci, ale když to budu tady rekonstruovat po chvilkách tak si myslím, že to zmáknu.
Všem přeji krásný slunečný a teplý víkend.
A pro milovníky leguánů - jedna krasavice mého bráchy, alias madam Maggie.

Aneb když vám barva chytne blbě.

6. april 2015 at 18:53 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Moje mamka mě už asi měsíc štve s tím, že si mám obarvit vlasy.Svojí přírodní mám tzv. "pochcaná sláma" a tak jsem si zhruba od 14cti let, co půl roku hodila shampon barvu na hnědou a byl klid.Asi rok a půl zpátky jsem však už přestala, protože jsem si zarputile nechtěla ničit vlasy.A moje vlasy teď měly asi 4 odstíny :D
Dneska jsem už chytla nervy že matka pořád prudí, chňapla první barvu v regálu která se tvářila jako pěkná hnědá a bylo to.
Doma se pak šlo na akci...Už během barvení mamka sem tam pronesla že to chytá do červena.První alarmující signál.No však co, když už se to barví tak ať se to dokončí..V zrcadle mě však pak chytaly mdloby - hlava rudě červená. "Do p*dele,to snad není pravda, to je určitě blbým světlem v koupelně..."
Ve sprše jsem si hlavu drhla dobrých 15minut a do zrcadla jsem se bála podívat jako se čert bojí kříže.Nádech a výdech .. "Raz,dva,tři,kuk.Ty vole."

V tu chvíli jsem doufala že je to fakt jenom blbý sen :D Řvala jsem na mamku o poschodí níž že je to červená jak vyšitá a dodala jsem, že jdu umřít.
Mamka se mi vysmála pod schodama a na mě šly mdloby.Dobře..Nádech a výdech to se spraví až to bude suché..
No možná je to o něco lepší..Ale kořínky vlasů mám červené ať s tím dělám co dělám, zbytek už je pěkná tmavě hnědá a odlesky do takové divné rudětmavěkrvavě červené :D To by šlo (je si musím zvyknout), ale ty kořínky? :D Budu tam muset hodit tmavě hnědou aby se to nějak slilo...Do toho všeho ostříhané roztřepené konečky a dílo je na světě.No asi půjdu brečet :D

A abych nebyla nasraná třeba málo, tak chumelí jako by byl prosinec.To už fakt není normální toto.Aneb, co jsem komu udělala...

Fotku po mně nechtějte :D Todle fotit nebudu ani za nic a doufám, že to co nejdříve sjednotím...Pár dní jim dám oddych ať se vlasy vzpamatují a pak zkusím tou tmavě hnědou to nějak zlepšit..Achjo.

EDIT -> Tak už jsem si zvykla :D Ten největší šok už je za mnou a dokud mi nesvítí slunko na vlasy,nevypadá to zas tak děsně :D Ale i tak tam tu hnědou dám, myslím, že to bude super.Hlavně je to změna! :DMiluju toho psa ♥ Jessinka moje :) Stejně šílená,hyperaktivní koza jako já :D

Slečna v dubovém lese, 4.4.2015

5. april 2015 at 11:25 | Simi Maple |  Fotky
Jak jsem již v předchozím článku informovala o tom, že jsem včera byla fotit kamarádku, tak v tomto článku vám přináším pár fotografií.
Přes zimu jsem moc nefotila - jenom koně v ohradě a to fakt jen párkrát, takže jsem už měla nutkání vzít foťák a jít fotit.Strašně mi to chybělo! Fotografové ten pocit určitě znají :D Navíc se musím pořádně naučit s tím novým objektivem a ještě více se musím naučit fotit osoby.Pořád fotím jenom zvířata a detaily a toto fotografické odvětví u mě dost pokulhává.A to taky hlavně proto, že absolutně nikdo nechce pózovat! Každý má prupovídky jako že se stydí, že vypadá jak debil a bla bla bla..A když už někoho přemluvím, tak stojí jako tvrdé Y, má křečovitý umělý úsměv a to je pak taky paráda.Takže jsem včera ocenila, že Klár byla uvolněná, byla svá a fotky se docela povedly.
Jsem s něma nejspokojenější co se týče focení lidí mou rukou.Co se týče kvality fotek, tak tam to už tak skvělé není, fotily jsme pod mrakem, sluníčko vždy vysvitlo na pár sekund a v hustém dubovém lese takže světla ještě o to méně.A když už sluníčko bylo, tak mi to zase hodilo přepaly..Člověk si nevybere :D Ale já jsem pro začátek spokojená, mohlo to dopadnout o hodně hůř :D

Fotky jsou neupravované, jen přidaný podpis.Jsem si vědoma zaostření, ale s tím bojuju pokaždé, kdykoliv nefotím na místě kde je přímé sluníčko..Achjo :D Musím s tím ostřením ještě hodně zabojovat. Něco je na automatické ostření, něco na manuální - v některých momentech, když byla automatika, mi ojektiv neustále ostřil stromy v pozadí..Asi se mu model nelíbil :D


Když člověku chybí blogování

4. april 2015 at 23:30 | Simi Maple |  Zápisky ze života
Holt, této "závislosti" se už asi nezbavím :D Poctivě si vedu ručně psaný deníček, ale tento blogový mi stejně začal chybět tak jsem si řekla proč to zase neobnovit..
Původně jsem teda chtěla založit úplně nový a to z jednoho prostého důvodu - některé osoby z mého okolí o tomto ví, a to se mi zrovna dvakrát nelíbí.Jenomže jsem si pak řekla že na ně prdím, jen ať si počtou, však co.Budu si více střežit své soukromé informace a bude to v klidu.Tento blog si vedu od roku 2011 a nechtělo se mi ho kvůli pár individuím rušit.Je tu popsaná část mého života a jednou si to ráda zase přečtu - aneb jaké kraviny jsem v tomto věku řešila.

Život šel normálně dál,nic závratného se neudálo..Jo vlastně jo, měla jsem zraněného koně ale už je v pořádku, takže vše při starém.Nakoupila jsem si nové hadříky do šatníku, utratila plno peněz, vztekala se nad hnusným mokrým počasím, jedla co našla a spokojeně spala. Jó ať už prosím krásně, nedostatek sluníčka mě začíná štvát a deprimovat.

Mám teď takové špatné období.No,ne špatné..Zvláštní? Zkrátka mě dostihl fakt, že už se mi krátí čas s tím mým čtyřnohým lumpem.. Příští rok po maturitě chci jít do ciziny nebo na výšku, tak či tak chci jít z domu a pochybuji že bych při škole stíhala chodit na tolik brigád, abych uživila sebe i koně.No a pokud cizina? Tak tam to je jasné jako facka.Nebudu mít koně aby mi stál doma, vydávali se za něj finance a já byla několik set km daleko a vrátila se nejdříve za rok..Teď o tom dokážu mluvit naprosto jasně, ale jakmile jsem u něj, nedokáži si to vůbec představit, a hned je mi těžko u srdce..Bude to ještě hodně bolestivý fakt..Už jen to, že se s tím smiřuji rok dopředu o něčem svědčí..Znamená pro mě hrozně moc, miluju ho, ale v tomhle jsem malý pán co nemá miliony na kontě.

A teď ukončím toto téma - už se mi chce zase brečet - a prozradím vám, že jsem dneska po dlouhé době vytáhla zrcadlovku ven a nafotila kamarádku.Ve focení lidí nemám absolutně žádné zkušenosti takže potřebuji trénovat :D Pořád fotím jenom zvířata a detaily, takže to taky tak dopadlo.. Ale fotky hodím do příštího článku, teď vám tady dám fotku naší kočičky, která se k nám zatoulala jako hladem týraná a už u nás zůstala a má se jako prase v žitě.Ale dává nám svou lásku a vděčnost najevo každý den.Neuvěřitelně osobitá číča :)